Moda Model

Kumrallara Yakışan Renkler Nelerdir?

30.09.2018
1.669
Kumrallara Yakışan Renkler Nelerdir?

Kumrallara Yakışan modeller, renkler her tene olduğu gibi farklı farklı şekillerde karşımıza çıkar. Kumral hanımlara kahve tonları özellikle de açık tonlarda olan açık kahve ya da küllü kumral tonları çok fazla tercih edilir. Bu renklerin tercih edildiği saçlar he zaman için daha canlı ve parlak aynı zamanda da göz alıcı duracaktır. Ten rengi ile uyumlu olan saç rengi her zaman için daha dikkat çekici ve daha modern bir görüntü oluşturmaya yardım eder. Bu nedenle de daha şık görüntüsü olur.

Kumrallara Yakışan renklerden en çok koyu renkler ve açık renklerin kombinlerini göstermek mümkündür. Bu tarz kombinler her zaman için uyum sağlamayı kolaylaştırır. Kumral olup renkli göze sahip olan hanımlar için ise daha çok canlı renkler önerilir. Mesela mavi ya da kırmızı renkler tam da kumral tonlarındaki hanımlar için en çok tavsiye edilen ve kullanılan renklerdendir.

Farklı renk tonları elbette kullanılmalıdır. Bunun yanında asıl kullanılması gereken renkleri bu tarz renklerle kombinleyerek kullanmak doğru ve güzel bir tercih olacaktır. Bunun yanında hardal sarısı tonlarında sarı renk de kumral hanımlara yakışan renkler arasında yer alır. Bu renklerle açık kot pantolon, şort ya da etekler tercih edilerek kombinler yapılabilir.

Kumral Hanımların Renk Tercihleri Nasıldır?

Canlı renkler ve soft renkler bir arada kullanılmalıdır dedik. Ancak bunun yanında bu iki renk grubu tek başına kombinlenez mi? Sorusu akıllara geliyor. Bunun cevabı hiç kuşkusuz “elbette kombinlenebilir” olarak verilebilir. Soft renkler arasında toz pembe, gri tonları, açık yeşil gibi yine canlı renklerin soft halleri bulunurken bej, keten tonları gibi renkler de tercih edilebilir.

Siyah ise her zaman her tondaki hanıma yakışan renkler arasındadır. Siyah giyilmeyen ya da siyah kullanmayan hiç kimse yoktur herhalde. Bu açıdan bakıldığında yakışmayan kimse de yoktur. Bu da siyahın her zaman için kullanışlı ve şık olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Siyahın kullanılması zariflik, şıklık ve aynı zamanda da modern bir görüntü yaratmaya yardımcı olur.

Beyaz ve krem tonlarına bakılırsa ise bu renkler de kumral hanımlar tarafından kullanılan renkler arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında krem tonları çok fazla tercih edilmezse daha iyi olacaktır. Çünkü bu tonlar kendi ten renklerini daha da solduracağı için bu renklerin çok fazla tercih edilmemesi tavsiye edilir. Ancak düğün ya da herhangi bir davet tarzı abiye modellerin tercih edildiği kıyafetlerin tercih edileceği ortamlarda koyu tonlarda bordo ve kırmızı rujun ağırlıklı olduğu durumlarda bu tarz renkler kullanılabilir. Hatta beklenenin aksine çok şık ve hoş bir görüntü oluşturur.

Kumral hanımların sıklıkla kullanması gereken renklerden olan turuncu birçok alanda farklı detaylarla ya da kombinlerle tercih edilebilir. Özellikle de günlük spor tarzda giyimde çokça kullanılır ve bol ya da salaş üst giyimde kullanılabilir.

Kumralların Renk Uyumu ve Seçimi

Beyaz renkli modeller her zaman için kumral tonlarındaki hanımlar için pek de iç açıcı olmayabilir. Ancak bu modelleri açık tonları yani, daha çok abiye modellerde tercih edilmelidir. Çünkü sık giyilen kıyafetlerle ya da aksesuarlarla bu modeller pek de şık durmaz.

Kadınlar daima görünüşlerine önem verirler. Kendilerine has bir havası olan esmer kadınlar, renk olarak farklı ve uyumlu olmaya dikkat ederler. Her kadın şık ve güzel olmak ister. Bunun neticesinde de yapmak istedikleri kombinleri en iyi şekilde tamamlamaları için birçok kombin, renk vb. durumu değerlendirip denerler. Şıklık için en önemli kriterler de renk uyumudur.

Renk uyumu ten kombin ve saç ile birlikte tamamlanır. Şıklık için renk uyumunu dikkate almak gerekir. Renkleri her zaman düzgün kombinlemek gerektiğini düşünerek hareket ederiz. Ancak bunların ten, saç ya da göz rengi ile uyumunu dikkate almak akla her zaman gelmez. Eğer kişi kendisini iyi tanır ve bunun farkına varırsa kombinlerini de daha rahat yapabilecek hale gelir.

Vücut ile kıyafet renklerini ve tonlarını tutturmak her zaman için modern ve şık görünmeyi sağlar. Bu da her zaman için ışıldamanızı sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.