Moda Model

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu kumral saç rengi nasıl elde edilir merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlayalım. Koyu kumral saç rengi kumralın oldukça tatlı bir tonudur. Biraz parlak bir kumral rengi olduğu için oldukça dikkat çekici ve sıcak bir renktir aynı zamanda. Koyu kumral saç rengi yapacaksanız kesinlikle en yakışan ten rengi gibi bir durum da yoktur. Örneğin sultan bakırı genellikle beyaz tenlilere yakışsa da koyu kumlar beyazdan esmere herkesin tercih edebileceği bir saç rengidir. Esmer tenliyseniz sizin yüzünüzü daha da parlatacak ve öne çıkmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde beyaz tenliyseniz yine yüzünüzle uyum sağlayacak ve onu daha da ön plana atacaktır. Bu yüzden koyu kumralı nasıl yapabileceğinizi hemen anlatalım.

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu kumral saç rengi nasıl elde edilir hemen anlatalım. Koyu kumral saç rengini eğer çok koyu bir saç renginiz yoksa evde kolaylıkla elde edebilirsiniz. Ancak koyu kumral renginden daha koyu bir saç renginiz varsa, örneğin siyah gibi, o zaman koyu kumral saç rengi için saçlarınızı açtırmanız gereklidir. Saç renginizi elbette aşırı açmanıza gerek yoktur. Hele siyah gibi bir renkten sarıya kadar saçlarınızı açtırırsanız saçlarınız oldukça hasara görecektir. Kahverenginin belli tonlarına kadar saç renginizi açtırmanız yeterlidir. Bu sayede en az iki hafta sonra saçlarınızı boyattığınızda oldukça güzel bir kumral elde edeceksiniz.

Saçlarınızı koyu kumral yapmak için evde kozmetik mağazalarından aldığınız doğal içerikli saç boyalarını kullanmanızı öneririz. Bu sayede kolayca saçlarınızı koyu kumral yapabilirsiniz. Koyu kumral rengi dediğimiz gibi sıcak ve canlı bir saç rengidir. Bu kadar sıcak bir saç rengi istemiyorsanız o zaman sizlere küllü koyu kumral rengini tavsiye ederiz. Bütün o sıcak parıltılardan arındırıldığı için daha mat ve dikkat çekici saçlarınız olacaktır. Ayrıca koyu kumral saç rengi saçınızı ilk boyamada tam anlamıyla tutmayabilir. Bu yüzden sizlere ikinci ya da üçüncü boyamayı tavsiye ederiz. İlk sonuçtan çok memnun kaldıysanız ve düzenli olarak saçınızı boyayacaksanız o zaman ayda bir saçınızı boyamanızı öneririz.

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu Kumral Saç Renginin Avantajları Nedir?

Koyu kumral saç renginin farklı farklı avantajları vardır. Koyu kumral saç rengi açık renk kadar sık bakım istemez. Saçlarınızı açık renklerde yapmanızdan daha az yıpratacaktır. Bu yüzden saçlarınızın nemini koruyarak oldukça güzel bir şekilde parlamasını sağlar. Ayrıca koyu renkli saçlar özellikle genç kişilerde daha da genç görünmeyi sağlar. Örneğin 28 yaşındaysanız yüz hatlarınıza da bağlı olarak 25 yaşında bile görünebilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha genç hisseder ve tüm gün enerjinizi korursunuz. Her ne kadar sizi genç göstermesi yüz tipinize bağlı olsa da size yakışması bundan bağımsızdır. Eğer saçlarınızı boyamak istiyor ancak ne olması gerektiğine emin olamıyorsanız koyu kumralı tavsiye ederiz.

Koyu kumral doğal bir renktir. Bu yüzden ombre, röfle ve balyaj gibi saç işlemlerinde kendini hemen belli eder. Bu işlemleri koyu kumral saç rengiyle hızlıca yapabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü genç göstermesinin yanında ifadenize de karizmatik bir hava katacaktır. Yani insanlar sizinle konuşurken daha da rahat edecektir. Koyu kumral saçlarınız varsa makyajı abartmanıza da gerek olmayacaktır. Bunun nedeni oldukça doğal bir saç rengi olduğu için kolaylıkla uyum sağlayacak olmasıdır. Bakımı her ne kadar zor olmasa da tabii ki doğal yağlarla saçlarınızı beslemeli ve saçınızın boyasını akıtmayacak doğal içerikli şampuanları kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece çok güzel koyu kumral saçlarınız olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.