Moda Model

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

11.01.2019
795
Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Kıvırcık Saçlar a sahip olan her kadın doğuştan şanslıdır. Kendi şekli olan bu saç tipi her zaman hazırlanma konusunda hızlılık ve zaman tasarrufu açısından avantajlı durumda olurlar. Bu nedenle hazırlanmak kıvırcık saçlı hanımlar için daha kolay olur. Her zaman olmasa da zaman zaman kıvırcık saçların şeklinde değişiklik yapılıp düzleştirmek ya da fön çekilmek istenebilir. Böyle zamanlarda işlem bayağı uzun olduğu için genellikle vazgeçilse de aslında yapılması istenen durumlar arasında yer alır. Aslında kıvırcık saç düz haline göre aynı saç olsa dahi yağlanma durumuna bakıldığında daha az yağlanır. Bu nedene de kıvırcık saç daha çok tercih edilir.

Kıvırcık Saçlar ı düzleştirmek için pek çok yöntem kullanılır. Eğer kalıcılık isteniyorsa elbette kuaför yardımı alınarak farklı yöntemler ve işin içine kimyasallar eklenerek düzleştirme yapılır. Bu yöntemleri de elbette ki bir uzman tarafından destek alarak yapmak gerekiyor. Bu nedenle de farklı yerlerde araştırıp iyi olanı bulup o şekilde yapmak daha faydalı olacak. En azından saçların en az şekilde yıpranması ve en az şekilde zarar görmesi adına en doğru yol olacaktır.

Bu riski almak istemeyenler  doğal düzleştirme yöntemlerine başvuruyor. Tüm bunların dışında ben kıvırcık saçlarımdan memnunum sadece arada bir değişiklik olsun diye saçlarımı düzleştirmek istiyorum diye düşünülüyorsa da birkaç seçenek var elbette. Bunlardan bir tanesi, saçlarınızı büyük bigudilere sararak düzleştirmedir. Bu şekilde yaparak uçlarında su dalgası elde etmek mümkündür.

Kıvırcık Saç Düzleştirme Yolları

Fön çekeceğiniz günlerde saçları düzleştirme etkisi olduğunu belirten şampuanları kullanmak kimi zamanlarda faydalıdır. Bu fayda durumu aslında saç tipine de bağlı olduğu için herkes için geçerlidir diyemeyiz. Bu nedenle kullanıp deneyip tecrübe edebilmek mümkündür.

Duş sonrası saçlarınızdaki fazla suyu havlu yerine bir tişört ile almakta fayda var. Havlu, saçların elektriklenmesine sebep olabilmektedir. Ardından yine saçları düzleştiren bir serum veya saç sütünü kullanmakta fayda var. Çünkü bu düzleşmesi için çok rahatlatıcı bir yöntemdir. Sonrasında düzleştirici kullanılarak saçlar düz hale getirilebilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.