Moda Model

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

11.01.2019
539
Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlar a sahip olan hanımlar aslında doğuştan şanslıdır diyebiliriz. Çünkü saçlarının kendi şeklinin olması ekstra bir şekil verme ihtiyacı ya da saçları için hazırlık aşamasında ekstra bir zaman gerektirmez. Bu da avantaj sağlar. Kıvırcık saçın kendi özelliklerinden olan hacim ve dolgunluk da durumun cabası diyebiliriz. Tabi bu güzel durumun bir de bakımı var. Elektriklenme ve tülerme gibi durumları engellemek amaçlı farklı bakım önerileri vardır. Bunun için illaki farklı seçenekler vardır. Bu yüzden de kullanılan krem, bakım yağı ya da sprey gibi ürünler kullanılabilir. Bu ürünlerin seçiminde saç tipinize uygun olanı seçmek gerekmektedir.

Kıvırcık Saçlar için tarama işlemi çok fazla kullanılmayan bir işlemdir. Aslında bakılırsa saç taramak saçları kırabilen bir işlemdir. Ancak kıvırcık saçlı hanımların bu işlemi saçları kuru haldeyken kesinlikle yapmamaları gerekir. Elektriklenme, tülerme gereksiz kabarıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Bu da görüntü açısından hoş olmadığı gibi saçlara da zarar verir. Bukleler fırçaya direneceği için, ya saç telleri kökünden kopar ya da kırılır.  Bu da saçları düşünülenden çok daha fazla yıpratır. Bu nedenle saç tarama işlemini ıslakken hatta duş esnasında bile taramak daha iyi etki edecektir. Yine saç kremi kullanıp da taramak mümkündür.

Kıvırcık Saç Bakımı

Saçın bakımı için sadece bakım ürünleri dışında saçın yıkanma sıklığı da önemlidir. Saçların bakımı için uygun zamanda yıkamaya özen göstermek gerekir. Bu nedenle de saçın durumunu gözlemleyerek yıkama zamanını ayarlamak gerekir. Aynı zamanda saçınızın çok kuru olduğunu fark etiğinizde yıkamak için bekleyebilirsiniz.

Şampuansız saç yıkama son zamanlarda en çok konuşulan durumlar arasında. Şampuanların kimyasal etkilerinin çok kuvvetli olduğu bilindiği için birçok kişi son zamanda şampuansız saç yıkama olayına geçiş yaptı. Hatta kıvırcık saçların yeterince yağlı olmaması durumu da bu olaya insanları sürükledi diyebiliriz.

Bu şampuan konusunda karar vermek için deneme yanılma ile durumu gözlemleyerek istenen seçim yapılabilir. Şampuanların besleyici etkisini arttırmak için Shea yağı veya Jojoba yağı kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.