Moda Model

Kışın Kilo Verme Yolları

02.01.2019
541
Kışın Kilo Verme Yolları

Kış aylarında havaları soğuk ve yağışlı olması bizleri birçok aktivite ve olaydan uzak tutar. Biz Kilo Verme Yolları ararken aslında hareket kabiliyeti azaldığı için kilo almaya alınan kiloları da verememeye başlarız. Bu da hem moral bozukluğuna hem de modun düşmesine neden olur. Ancak kış aylarında şişman olmak ya da kilo verememek kader değil. Bu nedenle farklı beslenme türleri için farklı öğünler ve besinler tüketilerek evde dikkat edilebilecek ve ev içerisinde ya da ev işi esnasında da kolaylıkla yapılabilecek egzersizlerle kilo vermek mümkün hale gelebilir.

Kilo Verme Yolları arasında yenilenlere dikkat etmek gerekir. Öğünleri doğru zamanlarda ve saatlerde yemek en etkili yöntemler arasındadır. Ara öğünleri meyve ile değerlendirmek ya da sebze ağırlıklı besinler tüketmek vücutta metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır. Bununla beraber kırmızı meyve ve sebzelerin prebiyotik etkisi olması nedeni ile sağlığa oldukça faydalı olduğunu unutmamak gerekir.

Kış aylarında vücut üşüdüğünü hissettiği anda, ısıyı dengede tutmak amacıyla kahverengi hücreleri harekete geçirir. Böylelikle beyaz yağ hücreleri yakılır ve vücutta enerji olarak açığa çıkar. Bu ne anlama gelir peki? Kış sebzelerinin tüketiminin arttırılması gerektiği anlamındadır. Kış sebzelerini zamanında ve dozunda tüketerek kilo vermek için yararlanılabilir.

Kış Aylarında Zayıflamak için Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Uzun süre aç durarak vücudu cezalandırma gibi bir duruma girişmek kilo vermekten çok vücuda zarar veren bir yaklaşımdır. Aç kalmak yerine öğünleri azaltmak ve ara öğünlerde meyve kuru yeniş, fındık, badem gibi yiyecekler tüketerek zayıf kalmaya ya da kilonuzu korumaya çalışmak her zaman için daha sağlıklı ve en doğru yoldur.

Karalahana, beyaz lahana, pazı, brokoli, kereviz, ıspanak ve pırasa gibi kök bitkileri kilo verme anlamında en etkili bitkiler arasındadır. Çünkü kök bitkileri diğer besinlere oranla ortalama iki kat daha fazla lif barındırır. Lifli gıdalar kilo vermeye yardımcı ve daha çok yağ yakıcı özellikleri ile bilinirler.

Light ürünler de zayıflamak isteyen hanımların çok fazla kullandığı ürünler arasında yer alıyor. Ancak bu ürünleri de çok fazla abartmamak dikkatli kullanmak gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.