Moda Model

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

09.01.2019
1.188
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon biri olmak her zaman için avantaj sağlayan bir durumdur. En basitinden gerçek yaş er zaman daha düşük sanılır. Bu nedenle genç göstermek de her zaman hoşa giden bir durumdur. Özellikle hanılar yaşlarını genellikle daha genç sanılmasından hoşnut olurlar. Zaten genç görünmeyi sadece kadınlar değil herkes sever. Kısa boylu olmak ise her zaman genç göstermek ile alakalı bir durum değildir. Bu nedenle de giyim esnasında kötü kombinlerden uzak durulması gerekir. Farklı kıyafet seçimleri Kısa Boylu Hanımlar ın boyunu daha da kısa gösterebilir.

Kısa Boylu Hanımlar ınkombinlerinde başarılı seçimler yapması durumunda çok şık ve hoş görünmenin yanı sıra boylarını olduğundan uzun da gösterebilir. Bunun için giysilerde doğru orantıyı yakalamak şarttır. Örneğin İspanyol paça uzun bir pantolon seçimi bacak boyunu kısa gösterebileceği gibi gövde kısmını da hantal ve olduğundan daha uzun gösterebilir. Aynı şekilde salaş tarzda bir bluz seçmek de gövde boyunu istenmeyen bir şekilde uzun gösterebileceği gibi aynı zamanda da hantal bir görünüme neden olacak. Bunun yerine seçimlerde dar bir etek ile etek beline sıkıştırılmış bir tişört tercihi çok uygun olacaktır.

Kısa boylu hanımların belini vurgulayan geniş kemerler kullanarak gövdeyi daha minik görüntü haline getirir. Bu nedenle de kısa boylu olan hanımları daha da kısa hale getiriyor. Geniş kemer tercihleri de kısa boy için uygun tercih değildir.

Kısa Boylu Hanımların Kombinleri Nasıl Olmalıdır?

Kısa boylu hanımların ayakkabı tercihleri de kullanacakları kıyafete göre değişir ve bu noktada önemlidir. Geniş bantlı ayakkabılar kısa boylu hanımların tercih etmeyeceği modeller arasında yer alırken zıt renkler de yine aynı şekilde kullanılmaması gereken ayakkabı renkleri arasında yer alır. Kısa bir elbise tercihi ve ona zıt renk ayakkabı bilek ve diz arasındaki mesafeyi kısa göstereceğinden bacak boyunu kısa gösterir. Bacak boyunun kısa olmasıyla da boy daha kısa görünür.

Ceket ve blazer seçimlerine bakıldığı zaman uzun modellerden daima kaçınılmalıdır. Çünkü uzun modeller gövdeyi uzun gösterip bacakları kısa gösterir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.