Moda Model

Kış Aylarında Nasıl Giyinmek Gerekir?

10.01.2019
394
Kış Aylarında Nasıl Giyinmek Gerekir?

Malum kışın ortasındayız. Türkiye uzun zamandır hasret kaldığı kar yağışına kavuştu ve uzun zamandır devam eden yağış ülkenin birçok yerinde hava sıcaklığını epey bir düşürdü. Bu nedenle soğuk hava gerek bizleri gerek hayvanları aslında bakılırsa tüm canlıları olumsuz yönde etkiledi. Bu nedenle herkes üşümek va hasta olmamak adına kalın giysiler kabanlar ve montlarla farklı alanlarda kombinler yapmaya başladı. Kış Aylarında Giyim her zaman çok önemlidir. Isı kaybını önleyecek kıyafetler tercih edilmelidir. Bu şekilde vücut ısısını sabitleyerek hasta olmayı da önlemek gerekir.

Fiziksel aktivite arttıkça üretilen ısı da artar ve tersine fiziksel aktivite azaldıkça üretilen ısı da azalır. Sıcak kalmanın kilit noktası vücuda yalıtım eklemektir. Kış Aylarında Giyim anlamında kalın giysiler demişken termal giysiler kullanmakta fayda vardır. Kıyafetlerin termal yalıtımı, hapsedilen ölü hava kalınlığı ile orantılıdır. Bu nedenle de sıkı giyinmekte fayda var.

Kış aylarında kombinlerin de dikkat çektiği aşikar. Kalın kazakları ve uzun şalları bu sezonda da sık sık göreceğiz. Bununla beraber farklı modellerde kaşe montlar ve paltolar dikkat çeken diğer giyim ürünleri arasında yer alıyor. Mont modası aslında bu kış çok yenilendi diyebiliriz. Bu nedenle 2019 kışında farklı modellerle karşılaşmak olası.

Kışlık Kıyafetler Nasıl Olmalıdır?

Giyim modasında kalın kazaklarda vintage kombinlere dönüş var. küçük küçük mini desenli kazaklar, düşük omuzlu modeller çok fazla kullanılıyor ve tercih ediliyor. Kazaklar daha çok salaş modellerle karşımıza geliyor. Bu nedenle çok fazla kullanılırlar.

Farklı renklerin keskin geçişleri dışında aynı zamanda kumaş seçimi desenlerdeki farklı detaylar bu modellerin içinde yer alıyor. Birçok modelin rengin ve desenin yer aldığı modeller arasında uzay çağı trendi en dikkat çekici olan ve bir o kadar da ilginç gelen detaylardan biri. Uzay çağı trendiyle farklı modeller gümüş griler ve parlak kumaşlar dikkatleri çekiyor. Gardırobunuzda geleceğe yönelik modeller yer alsın istiyorsanız kesinlikle bu parçalardan almalısınız. Pelerinler, bu sezonda tekrar gündeme gelmeye başladı ve çok fazla tercih ediliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.