Moda Model

Kır Düğünü İçin Gelinlik Modelleri

25.09.2018
1.138
Kır Düğünü İçin Gelinlik Modelleri

Düğünler yeni bir hayatın başlangıcı aynı zamanda da hayatınızın en mutlu günü olarak değerlendirilebilir. Yeni bir hayat yeni bir aile olma yolunda atılan adımlardan olan düğünler özellikle gelin adayları için oldukça önemli kriterlerdendir. Kır Düğünü ise genellikle en çok tercih edilen ve beğenilen düğün organizasyonları arasında yer alır. Bu tarz organizasyonlar genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilir. Bunun nedeni daha ılık mevsimler olması ve düğün yapabilmek adına daha uygun olmasıdır.

Kır Düğünü yapmak isteyen gelin adayları öncelikle her şeyin konseptinin buna uygun olması gerekir. Davetiyeden gelinliğe, gelinlikten masa düzenindeki süslere kadar her şey kır havasına uygun düzenlenmelidir. Konsepte uygun modeller genellikle balık ya da düz kesim gelinlikler olarak düşünülebilir. Kır düğünlerinde sade şıklık önemlidir. Bu nedenle abartıdan kaçınılması gerekir.

Kır çiçeklerinden yapılan bir buket gelin çiçeği de bu düğünlerin olmazsa olmazlarındandır. Abartı modellere kesinlikle yer verilmez. Bu son zamanlarda sırt dekolteli modeller pek ok gelin adayının dikkatini çekmiş durumda. Hem sade hem de şık görünmek için gayet uygun bir seçenek olan sırt ya da göğüs dekolteli modeller kır düğünleri için vazgeçilmezler arasına girmeye başlamıştır.

Kır Düğünlerinde Konsepte Uyum

Kır düğünlerinin amacı sade şıklık olduğu için bu önemli noktalardan biridir. bohem gelinlik modelleri de kır düğünleri konseptine uygun modellerdendir. Bunun yanında yine A kesim, düz kesim ya da tam veya yarım balık modelleri de kır düğünlerinde tercih edilen gelinlik modellerindendir.

Kır düğünlerinin vazgeçilmezlerinden olan kır çiçekleri hem gelin buketinde hem de damatlarda yaka çiçeği olarak tercih etmek mümkün olur. Bunun yanında bahar renklerini taşıyan aksesuarları gelinlik üzerlerinde kullanmak mümkündür.

Ağaçlık, çimenlik bir yerde düğün yapacağınız için içinde rahat hareket edeceğiniz düz kesimli gelinlikler tercih etmek her zaman için daha rahat olacaktır. Bu nedenle hareket kabiliyetiniz de daha geniş kapsamlı olacaktır. Kabarık ya da balık formlu olmayan düz ve salaş şekilde inen gelinlikler kır düğünleri için en ideal gelinlik modelleri arasında yer alır. bu tip gelinlikler gelin adayları tarafından da çok beğeni almaktadır.

Damatlıklarda da uyum sağlanması açısından gri tonlarında damatlıklar ve aksesuar olarak kır konseptine uyum sağlanacak modeller kullanılabilir. Açık bejler, buz mavileri gibi tonlar da bu sebeple çok fazla kullanılır. Konsepte uyum sağlanması açısından bu renkler sıklıkla tercih edilir.

Gelin saçlarında ise örgülü modeller ve gerçek çiçeklerle süslenmiş taç ya da tokalarla yapılmış dağınık topuzlar çok sık tercih edilir. Bu modeller yanında doğal görüntü yaratan topuz modelleri de sıklıkla tercih edildi. Hala bu tarz modeller kullanılmaya devam ediyor. Bu nedenle de doğal modeller her zaman için kır düğünlerine uygun konseptte saç modelleri arasında yer alır.

Kır konseptine uygun modeller arasında buğulu göz makyajı ve doğal dudak görünümü yakalamak önemlidir. Şeftali tonları bu amaçla hoş bir görüntü oluşturacaktır. Makyaj hafif tonlarda olmalıdır. Esmer hanımlar için makyaj olarak genellikle mürdüm tonları tercih edilmelidir.

Kır Düğünlerinde Gelinlik

Gelinlik modelleri arasında farklı modeller çok fazla olduğu için bu anlamda karar vermek zordur. Ancak rahat modeller sade ve şık olacaktır. Bunun yanında farklılık yaratması açısından dekolteli modelleri tercih etmekte fayda vardır. Bir de düşük omuzlu modeller bu anlamda çok tercih edilir.

Düğün boyunca rahat hareket etmek ve doyasıya eğlenmek için elbise tarzında sade gelinlikler giyebilirsiniz. İnce askılı dantellerle süslenmiş, şifon gibi hafif kumaşlardan yapılmış, uçuş uçuş bir gelinlik tercihi de rahat etmeyi sağlar. Midi ya da kısa modellerin olduğu gelinlik modelleri de son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor.

2019 sezonunda da bu modeller sıklıkla tercih edilecek. Midi boylar çok beğeniliyor ve abartıdan uzak bu modeller çok sık kullanılır. Gelinlik seçerken taşlı, ışıltılı ve abartılı detaylar yerine çok daha soft detaylar tercih edilmesinde fayda vardır. Bu durum konsepte daha uyun olacaktır. Dantel ve tül bu tür gelinliklerde kullanılan en iyi süsleme malzemesidir. Çiçek figürlerine sahip bir dantelli gelinlik iyi bir seçim olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.