Moda Model

Kına Gecesi Elbise Modelleri

11.10.2017
1.374
Kına Gecesi Elbise Modelleri

Kına gecesi, evlilik kurumunun taraflarından birisi olan kız tarafının belki de en hüzünlü gecelerinden birisidir. Baba evindeki son geceyi temsil eden kına gecesi, genellikle organizasyon olarak düzenlenmektedir. Kız tarafından yapılan bu organizasyonda, gelin adayları genellikle kına gecesi elbisesi giyerler. Bu kıyafet, gelinlikten çok farklı bir kıyafet olarak tasarlanmakta ve kullanılmaktadır.

Kına Gecesi Modelleri: Bindallıdan Abiyeye

Eski dönemlerde, bindallı olarak bilinen kıyafet, kına gecesi modelleri içerisinde önemli bir ölçüde yer alıyordu. Hemen hemen her il ve yörede kullanılan bindallı, geleneksel bir tasarım olarak tanımlanmakta ve her gelin adayı tarafından kullanılmaktaydı.

Fakat yeni dönemde yapılan düğünlerde, modanın ve modaya sebep olan akımların değişmesi ile birlikte bindallılar yerini abiyelere bırakmış durumdadır. Kına gecesi organizasyonunda, kına yakma merasimi başlayana kadar bindallı giyilmemeye ve abiye elbiseler tercih edilmeye başlanmıştır. Bindallı seçimi ne kadar önemliyse, artık elbise seçimi de oldukça önemli duruma gelmiş bulunuyor.

Kına Gecesi Elbisesinde Renk

Kına gecesi elbise modelleri oldukça farklı ve geniş bir tasarım yelpazesine sahip olsa da, renk olarak oldukça aynı ana tona yakın modeller tercih edilmektedir. Bindallı seçimlerinde mavi, yeşil, kırmızı, bordo ve altın işlemeli modeller kullanılıyor olsa dahi, kına gecesi elbisesinde kımızı ve bordo ağırlıklı renkler kullanılmaktadır. Genellikle kırmızı ve bordonun kullanıldığı bu elbise modellerinde, aksesuar seçimleri de bu modellere göre ayarlanmaktadır. Bu sayede, elbisenin renk tonları aslında, gelin adayının kim olduğunu ve kına gecesi organizasyonunun kime ait olduğunu belirtmektedir.

Kına gecesi elbise modelleri 2017 yılları içerisinde oldukça güzel ve dikkat çekici modellere olanak sağlamış durumda. Çeşitli moda evleri ve tasarımcılar tarafından hazırlanan model ve kreasyonlar, her zaman yoğunluğun olduğu gibi kırmızı ve bordo renk tonlarında olmasının yanında, oldukça çarpıcı ve dikkat çekici bir şekilde sunulmaktadır. Gelinlik öncesi bu son gece organizasyonunda genellikle, uzun abiye tipi elbiseler tercih edilmektedir.

Kına gecesi elbisesi tercih edilirken, kına merasiminde giyilecek bindallı ya da kaftanın altında kalmasına uygun olabilecek elbiselerde oldukça ilgi görmektedir. Böylelikle, herhangi bir şekilde kına elbisesini çıkarmaya gerek kalamadan, bindallı ya da kaftanı üzerine giyerek, merasimin geri kalan kısmına devam edilmektedir.

Kına gecesi organizasyonunda, genellikle kırmızı ve bordo renkler kullanılsa da, model üzerindeki işlemeler, beyaz ya da altın rengi de tercih edilebilmektedir. Böylelikle elbisenin şıklık ve zarafetini, ışıklar altında da ön plana çıkarmak ve oldukça gösterişi sunmak kolay olmaktadır. Üzerinde işleme olmayan modellerde ise en çok tercih edilen seçimler, genellikle ana elbise kumaşının bir iki ton aşağısı ya da yukarı tonlarla desteklenmiş, kumaş tasarımları da oldukça ilgi çeken modeller arasında yer almaktadır.

Galerimizden sizler de ilginiz olan modelleri inceleyebilir, tercihlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.