Moda Model

Keten Kumaş Elbise Modelleri

13.09.2020
26
Keten Kumaş Elbise Modelleri

Yaz aylarının vazgeçilmez kumaşı olan keten pürüzsüz ve tüysüz olduğu için serin tutar ve rüzgârı geçirir yani efil efil bir kumaştır. Bununla birlikte keten kumaş leke ve kiri de daha az tutar bu yüzden de yeni annelerin yaz aylarında sık sık keten giymesini öneririz. Bu şekilde üzerinizdeki kirlenmeyi azaltacaksınızdır. Ayrıca keten kumaş kıyafetinizi ne kadar giyerseniz giyin güneş gibi nedenlerle solmaz. Çünkü yansıtıcı özelliği vardır ve kendini korur. Bu kadar iyi olan bir kumaştan elbiseniz olsun istiyorsanız sizlere keten kumaş elbise modelleri gösterelim. Bu harika kumaşın faydalarını yalnızca bilmekle kalmayın aynı zamanda üzerinizdeki etkileri de hissedin!

Keten Kumaş Elbise Modelleri

Keten Kumaş Elbise Modelleri

Keten kumaş elbise modelleri bildiğiniz gibi genelde ortasından düğmeli olan modellerdir. Bizce oldukça şık olan modellerin askılarından tutun da boyuna, yakasına ve kesimine göre pek çok farklı detayla tüm model oldukça değişebilmektedir. Ana görselimizde de gördüğünüz kahverengi keten elbise modeliyle başlayalım. Bu elbise modelinin rengi koyu olduğu için özellikle akşamüstü ve gece gezmelerinde bu elbiseyi giyebilirsiniz. Kalın kol askıları ortasından ve kare yakasıyla özellikle vücudunun üst kısmının daha uzun görünmesini isteyenler giymelidir. Bunun nedeni ortadan başlayan ve bele kadar inen düğmeleriyle daha uzun görünmenize neden olacak olmasıdır. Ayrıca katları ve cepleri olan bu model oldukça günlük bir kullanım rahatlığı da sağlayacaktır.

Sarı olan keten kumaş elbise modelini göğüsleri büyük olduğu için şikâyet edenlere tavsiye ediyoruz. V yaka ve kalın elbise askılarıyla hem göğsünüze ağırlık yapmayacak hem de fazla olmayan V yaka dekoltesiyle memenizin büyüklüğünü gizleyecektir. Parlak sarı rengi sayesinde dışarı çıkıp dolaşmanız gereken günlerde giyebilirsiniz. Keten kumaş zaten yansıtıcı olsa da bu şekilde sarı renkle bu özelliği daha da ortaya çıkacaktır. Ayrıca büyük cepleri olması da oldukça büyük avantajdır. Dolaşırken cep telefonlarınızı ya da başka şeylerinizi koyabilirsiniz. Kendisinden olan büyük kemeri sayesinde ise beliniz daha da ince görünecektir. Bu elbise modelini giyerken mankendeki gibi büyük ama günlük olan küpe modellerini tercih etmenizi öneririz.

Keten Kumaş Elbise Modelleri

Doğal Renkler Tercih Edin

Keten kumaşın dokusu size oldukça doğal bir hava katacaktır ancak bununla tabii ki yetinmeyin. Ana görselimizde gördüğünüz üçüncü yeşil elbise bir bakın. Nane yeşili olan bu elbise modeli şu ana kadar baktığımız elbiselerin içinde hem kare yaka hem de kısa kollu bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücuda oturan kesimine rağmen biraz da bol olan bu model kollarında küçük fiyonklarla oldukça sevimli bir havaya bürünmüş durumdadır. Ayrıca önünde olan büyük düğmeleri sayesinde de oldukça şık görünmektedir. Bu modelin de yakası açık olduğu için kolye gibi takılar takabilirsiniz. Eğer küpe de takacaksanız o zaman küpe ve kolyeniniz yaklaşık olarak aynı havaya sahip olması önemlidir.

Diğer modelimiz de ilk modelimiz gibi kahverengi olsa da bu modelin içinde daha çok sarı tonu olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Vücuda tam oturan bu model diğer modellerin içinde yakası en kapalı olan model diyebiliriz. Yakasından başlayan ve eteğin nerdeyse en altına kadar inen düğmelerini gizli dikiş tekniğiyle saklamışlardır. Ayrıca belinde bir tane de ipi olan bu model elbiseden daha koyu bir renktedir. Bu modelin de cepleri var. Hatta yakasındaki ceplerle tam olarak dört cebi bulunmaktadır. Diğer açık yakalı elbiselere göre kapalı yakasındaki alanı cep olarak kullanma avantajını değerlendirmişlerdir. Özellikle küçük çocuklarınız varsa küçük oyuncakları onlardan saklamak için oldukça ideal bir oyuncaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.