Moda Model

Keçe Anahtarlık Modelleri

11.10.2018
1.652
Keçe Anahtarlık Modelleri

Keçe Anahtarlık lar ev yapımı çok basit ve kolaylıkla yapılabilen modellerdir. Aksesuar olarak da kullanılan anahtarlıklar, farklı renklerde ve birçok modelde kolaylıkla keçe ile desenler yaratmak mümkündür. Bu anahtarlıklar farklı alanlarda cep telefonu süsü, arabada dikiz aynasına süs, çantaların kenarlarına ya da fermuarlarına takılabilir. Kullanım alanı da çok fazla olan bu aksesuarlar çok fazla sevilir.

Hediyelik olarak kullanılan modeller arasında Keçe Anahtarlık modelleri, el yapımı olduğu için doğum günü ya da özel günlerde küçük hediyelikler olarak verilebilir. Kalıpları belirledikten sonra gereken modelleri ortaya çıkarmak mümkündür. Bu nedenle de önemli olan kalıbı ayarlamaktadır. Kalıp belli olduktan sonra keserek şekil vererek modeller yapılabilir.

Keçe, ev aksesuarlarında sadece anahtarlıklar değil farklı alanlarda da kullanılır. Bazı yastıklarda ya da oda aksesuarlarında tercih edilebilir. Bu yüzden oda renklerine uygun şekilde modeller ve desenlerle keçe anahtarlıklar kullanmak mümkündür. Keçelerin boyutunu ayarlamak da kişinin kullanacağı şekle ve modele göre keserek kullanılabilir.

Keçe Anahtarlık Modelleri Nasıl Yapılır?

Baykuş anahtarlık modelleri en çok beğenilen modeller arasında yer alır. Bu nedenle çok tercih edildiğinden aynı kalıp kullanılarak farklı modeller de yer alabilir. Birçok beğenilen model var. Bu modeller farklı kalıplarda kesilerek yapıştırılıp da kullanılabilmektedir. Özellikle yastık gibi aksesuar amaçlı koltuklarda kullanılan ürünlerde bu tarz desenlere rastlamak mümkündür.

Birçok kalıbı çıkarmak keçelerle mümkündür. Tek ihtiyaç duyulan bir kalem. Kalemle keçe üzerine çizilen şekiller daha sonrasında makasla kesilir. Bunların ölçülerini tutturmak önemlidir. Birden fazla renkli cisimler ya da motifler için keçelere doğru boyutlarda çizim yapmak gerekir. Bunları daha renkli gözükmesi için farklı renklerde iplerle de dikmek mümkündür.

Keçe kalıpları anahtarlık yapımında çok fazla yardımcı olan modellerdendir. Bu nedenle çok kullanılır. Keçe kalıbı ile istediğiniz modeli kolaylıkla yapmanız mümkün hale gelir. Keçe kalıpları için aynı modeli kağıtlara çizerek de yapmak mümkündür. Çizip keserek de bunu destekleyebilirsiniz. Keçe ipliği için genelde aynı rengin yani keçe renginin tonlarından bir seçim yapılarak kullanılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.