Moda Model

Kazak Elbise Modelleri

01.10.2020
34
Kazak Elbise Modelleri

Yıllardır popülerliğini kaybetmeyen kazak elbise modelleri sayesinde oldukça şık görüneceksiniz. Kışları ve soğuk sonbahar günlerinde bile elbiseden vazgeçmem diyenler için oldukça harika bir tercihtir. Bu sayede soğuk günlerde bile hem şık görünecek hem de istediğiniz gibi elbise giymiş olacaksınız. Kazak elbise desek bile illa aşırı kalın modeller beklemeyin. Daha sıcak günlerde de giyebileceğiniz kalınlıkta elbiseler vardır. Genellikle triko kazak elbise olduğu için birbirinden farklı renk ve desen modeli seçenekleriyle oldukça rahat edeceksiniz. Kazak elbiselerin altına ayakkabı olarak ise boyunuza bağlı olarak ayakkabı tercihinde bulunmalısınız. Örneğin eğer kısa biriyseniz mini elbise bile giyseniz kısa bot tercih etmelisiniz. Eğer uzun biriyseniz diz üstüne kadar çıkan çizmeleri bile tercih edebilirsiniz. Bu sayede boyunuzu sürekli uzun gösterebilirsiniz.

Kazak Elbise Modelleri

Kazak Elbise Modelleri

Kazak elbise modelleri hakkında bahsettiğimiz için özellikle tasarım konusunda farklılıklar yapabilirsiniz. Yani örgü modellerini kullanın. El örgüsü gibi işleme modelleri olan elbiseleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede çok şık ve vintage bir görüntü sahibi olacaksınız. Özellikle örgü modelleri olan bir kazak elbise giyiyorsanız açık renkleri tercih edebilirsiniz. Biliyoruz kış renkleri arasında krem, beyaz, fil dişi gibi renkler pek sayılmaz ancak konu kazak elbise olunca en sık tercih edilen renklerin o olduğuna da şüpheniz bulunmamalıdır. Ayrıca örgü kazak elbise modellerinde tercih edilen bir diğer şey ise boğazlı yakası olmasıdır. Boğazlı yakayı herkes tercih etmemektedir bu yüzden çok beğendiğiniz bir elbise olursa yakasını çıkarabilir ve evde kendiniz düzeltebilirsiniz.

Sade kazak elbise modelleri genellikle fiziğinizi öne çıkartacak tasarımlara sahiptir. Genellikle kolları bol ya da gösterişli olsa da elbisenin kalanı dar olmaktadır. Tabii ki geniş kesim elbise modelleri de mevcuttur. Pek çok model dar olduğu için her tarafını dar yapmak yerine vücut kısmını dar yapabilir ve kol kısmına ise detay verebilir. Örneğin gül kurusu kazak elbisenin olduğu görsele bakın. O modelde kollara balık pulu gibi desenler verilmiş geri kalan ise normal bir şekilde örülmeye devam etmiştir. Boğazı çok geniş olmadığı için rahatsız da etmeyecek bir modeldir. Bu şekilde renk olarak sade ancak örülüş tarzı sayesinde süslü olmuş olan kazak elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Kazak Elbise Modelleri

Desenli Kazak Elbise

Desenli kazak deyince hepimizin aklında tabii ki geyikler ve kar taneleri oluşmaya başladı. Evet kışın en çok tercih edilen desenleri bunlardır. Özellikle beyaz kazak üzerine koyu renklerle bunların konulması da oldukça yaygındır. Yılbaşı için olan elbiselerde ön kısımda kocaman geyik yüzü desenleri görmek de mümkündür. Ancak genel kullanım için oldukça kötü bir tercih olacaktır. Bu tarz desenleri olan kazaklarda dikkat çeken yan desenler olduğu için tamamen dar olmayan ancak vücudunuza tam oturan elbiselerdir. Bu tarz elbiseler ne giyeceğinizi bilmediğiniz zamanlarda oldukça büyük kurtarıcı olacaklardır.

Diğer desenler ise genellikle yaprak ya da çiçek gibi beyaz rengin genelliğini değiştiren koyu renklerden yapılmış modellerdir. Özellikle omuzların üstünü ve eteğin en altını kaplayan bu koyu desenler renkleri sayesinde oldukça dikkat çekmektedirler. Bu elbiselerin açık renk olup koy renk desenli olması ise sizi daha iyi gösterecektir. Bu modeller de oldukça güzel görünse de bizim dikkatinizi çekmek istediğimiz kollarında tek şerit çizgi olan ve dikine çizgiler şeklinde örülmüş olan kazak modelidir. Bu kazak modeli oldukça zarif bir elbisedir. Kendisi halihazırda farklı bir örgü tekniğiyle örülmüş olsa da kollarındaki şeritler ona çok daha modern ve şık bir görüntü vermiştir.

Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri Kazak Elbise Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.