Moda Model

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

10.01.2021
1.271
Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Yüzümüz, vücudumuzda en önem verdiğimiz yerlerden biridir. Daha genç, parlak, pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak için belli bir yaştan sonra aralıklarla cilt bakımı yapmaya başlarız. Birden fazla cilt tipi olduğu için ilk olarak kendi cildimizin hangi tipte olduğunu öğrenerek işe başlarız. Bakım yaparak cildimize bu kadar dikkat etmemizin sebebi hem sağlık açısından hem de aynaya baktığımızda kendimizi daha mutlu hissedebilmek içindir. Aynı zamanda yolda yürürken, bir kafede otururken ya da alışveriş yaparken birileriyle karşılatığımızda ilk baktığımız yer insanların yüzüdür. Dikkat çekici bir cilt kim istemez ki? Bunların yanı sıra yüzümüzde kaş, dudak, burun ve göz yapısı gibi etkenlerde önemli bir rol oynar. Estetik ya da güzellik merkezlerindeki küçük dokunuşlar sayesinde artık herkes istediği cilde veya yüze sahip olabiliyor. Örneğin kaş laminasyonu gibi.

Bir kaş alımı bile insanın cildini, yüzünü bambaşka gösterebilir. Ancak bir süredir kaş konusunda sıklıkla karşılaşılan bir durum var. O da kısa olmasına rağmen gür ve aşağı doğru düşük olan kaş tipleri. Bu tarz kaşlar kolay kolay şekil almadığı için yüzünüzü olduğundan yaşlı, düşük gösterebilir. Kaştaki küçük bir değişiklik bile yüzünüzü aydınlatmaya, güzel göstermeye yardımcı olur. Bu bahsettiğimiz şekil almama durumuna ise artık çok kolay bir çözüm var. Nedir diye soruyorsanız eğer, kaş laminasyonu konusundan bahsetme isteriz.

Kaş Laminasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu, kaşınızın normal formunu değiştirerek yeni ve size yakışacak bir karşı formu yaratmaya yardımcı olur. Kaşınıza daha efective bir görünüm kazandırır. Bu işlem sayesinde kaşınızı istediğiniz yöne getirebilir ve düzgün bir forma sokabilirsiniz. Sert ve yanlış yöne büyüyen tüyler için en iyi uygulamalardan biri diyebiliriz. Pekii, gelelim asıl soruya. Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

İlk olarak kaş için özel olarak kullanılan şampuan ile kaş makyajdan tamamen arındırılır. Sonrasında kaş ve deri üzerindeki yağı arındırmak için primer kullanılır. Kaşlarınız sizin istediğiniz şekle göre özel yapıştırıcı ile sabitlenir. Bu işlemden sonra da kaşa 2 farklı solüsyon uygulanıp belli bir süre beklenir. Eğer kaşınızın boyamaya ihtiyacı varsa ve istiyorsanız şekil belirlenip kaş boyama yapılır. Kaş botoks işlemi ve son olarak da kaş alımı yapıldıktan sonra işlem tamamlanır. Kalıcılığı ne kadar sürüyor diye soracak olursanız, 6-8 hafta arasında diyebiliriz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.