Moda Model

Kalıcı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

10.05.2018
745
Kalıcı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekenler hususunda en önemlisi makyaj yapılacak yerin steril olmasıdır. Makyaj yapımında kullanılan malzemelerin tek kullanımlık olması, her kişi için yeni örtü ve çarşaf kullanılması hijyen için alınacak tedbirlerden olup önemlidir. Kalıcı makyaj yapmadan önce dudaklarda uçuk çıkmasını önleyici tedbirler alınmalıdır. Damarları hassas olanlar ve kılcal damarı yüzeye yakın olanlarda az da olsa makyaj yapımı sırasında kanama olmaktadır. Şayet işlemden 2 veya 3 gün önce kan sulandırıcı alınırsa bu kanama artacağından kan sulandırıcı ve alkol kullanılmaması gerekir. Kalıcı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler? Kimler Kalıcı Makyaj Yaptıramaz? Yazımızda hepsini bulabilirsiniz.

Kimler Kalıcı Makyaj Yaptıramaz

İş kadını olup makyaj yapacak yeterli zamanı olmayan, sürekli bakımlı olmak isteyen, kaşları ve kirpikleri az olup dolgun olmayan, yüzlerinde asimetrik problemleri olan, devamlı spor yapan, kozmetik ürünlere alerjisi olan, elleri titreyen ve daha birçok bayan kalıcı makyaj yaptırmak istemektedir. Kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekler arasında, 18 yaşından küçük olanlar, şeker hastaları, hamileler, kemoterapi alanlar, özel cilt ilacı kullanan, gözlerinde akma ve iltihap olanlar, mantar, siğil ve egzaması olanlar, şizofrenler, et beni olanlar ve pigmentlere alerjisi olanlar kalıcı makyaj yaptıramayacağıdır.

Makyaj Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekenler arasında makyaj yaptırdıktan sonra kullanılması gereken bakımlar ve kalıcılığını sağlayan faktörlerdir. Uygulamadan kaynaklanan kızarıklık ve şişliklerin giderilmesi için buz kompleksi uygulanmalı ve su ile temas ettirilmemelidir. Solaryum gibi cildi etkileyecek faaliyetlerden ve tuzlu yemekten kaçınmalı, güneşten ve dudakta uçuk çıkmasından koruyacak kremler kullanmalıdır. Cilde herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.