Moda Model

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Önerileri

13.08.2020
81
Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Önerileri

Merhaba arkadaşlar. Evde kalma sürelerimizin uzadığı ve her şey dijitalleşirken ve evde çalışma yaygınlaşırken maalesef egzersiz yapmayı unutuyoruz ve kilo almaya başlıyoruz. Egzersiz yapmayı unutmasak bile vücudumuz istediğimiz kadar şekilli olamayabiliyor. Sizler de şekilli bir kalçaya sahip olmak ya da tüm gün oturup çalıştığınız için oradaki kaslarınızı kuvvetlendirmek istiyorsanız o zaman sizlere kalça sıkılaştırmak için egzersiz önerileri yapacağız. Bu hareketler giriş seviyesi olduğu için kolayca yapabilirsiniz. Bu hareketleri yapmadan önce yerinizde yaklaşık bir dakika boyunca orta tempoda koşu yapıp vücudunuzun ısınmasını sağlayın ve birkaç tane esneme hareketi yapmayı unutmayın. Bu şekilde kaslarınız sonradan yapacağınız hareketler için hazırlıklı olmuş olacaktır. Eğer hazırsanız başlayalım.

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Önerileri

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Önerileri

Kalça sıkılaştırmak için egzersiz önerileri için ilk tavsiyemiz yalnızca kalça kaslarını değil aynı zamanda karın kaslarına da etkili olacak bir hareket. Ellerinizi hemen yanınıza koyun ve bacaklarınızı da doksan derecelik açıyı sağlayacak kadar kollarınızdan uzak mesafeye koyun. Sol ayağınızın tabana sağlam şekilde basması önemli. Sağ ayağınızı ise kaldırabildiğiniz kadar dik ve düz bir şekilde kaldırın. Sonra kendi hızınızda ama yavaş yavaş bir şekilde bacağınızı görselde gördüğünüz gibi içeri alın. O sırada kalçanız yavaş yavaş aşağı gidecektir. Bütün bu hareketleri yaparken kontrolü kalçanızdan sağlamayı unutmayın. Yaklaşık 1 dakika boyunca yapabileceğiniz bu hareket bittikten sonra diğer bacağınızla aynı şeyleri tekrarlayabilirsiniz.

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz

Kalça Sıkılaştırmak için Kolay Olduğu Kadar Etkili Egzersiz: Köprü Hareketi

Bu kalça egzersizinde dümdüz bir şekilde yatıyoruz. Sonra bacaklarımızın tabana dik bir şekilde olacağı pozisyonda tutuyoruz. Sonrasında ise yavaş yavaş kalçamızdan başlayarak kendimizi yukarı doğru kaldırıyoruz. Bu hareketi yaparken boynunuzun üzerinde durmayacaksınız. Bu oldukça karıştırılıyor ve boyun rahatsızlıklarına ve yaralanmalarına kapı aralıyor. Omuzlarınızın yerle teması kesilmemeli. Bu şekilde dururken kalça kaslarınızı sürekli sıkmanız gerekiyor. Eğer bu hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz tek ayağınız yerde sabit dururken diğer ayağınızla tekme atabilirsiniz. Bu şekilde bacak kaslarınızı olduğundan fazla zorlarsınız. Eğer bu hareketi yaparken dengenizi kuramıyorsanız ve sürekli düşüyorsanız sorun değil. Yavaş yavaş aynı hareketleri yaptıkça dengeniz yerine gelecektir.

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Öneriler

En Komik İsimli Egzersiz Önerisi: Çifte Atma Hareketi

İngilizceden birebir kelime halinde çevirirsek eşek tekmesi olan bu kalça sıkılaştırmak için egzersiz hareketini yapmak oldukça kolay. Düz masa duruşu yapıyoruz. Yani dizlerimizin üzerine çöküyoruz ve ellerimizi omuz hizasında yere koyuyoruz. Sırtımızı ise düz tutuyoruz. Bu egzersizi yaparken Kafamızın duruşu da önemli. Sürekli yukarı bakmak yerine omurganın doğal hizasında olmalı. Yani yüzünüz yere doğru paralel bir çizgide olmalıdır. Pozisyonunuzu aldıktan sonra ise yukarı doğru tekme atmaya başlayabilirsiniz. Bu sırada yapmanız gereken en önemli şey ise tekme atarken dizlerinizi düz hale getirmemek. Her zaman bükülü olmalılar. Böylece daha fazla kalça kasınız çalışacaktır. Eğer diz ağrılarınız varsa ya da diz ameliyatı geçirdiyseniz o zaman bu hareketi yapmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.

Kalça Sıkılaştırmak için Egzersiz Önerileri

Kalça Sıkılaştırmak için Klasik ama İşe Yarayan Hareket: Squad

Kalça sıkılaştırma için egzersiz önerileri yaparken squadı es geçmek imkânsız. Bu hareket hem bacak hem de kalça kaslarınız için harikadır. Bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha genişçe açın ve yavaş yavaş otur kalk hareketleri yapın. Her yaptığınızda daha da aşağı oturmaya çalışın. Kalçanız ilk günlerde havada kalabilir ancak bu bir sorun değildir. Bacakların biraz daha kapalı olduğu squadlar da vardır. Bu squadlar ise daha çok bacak kaslarını çalıştırmaya yöneliktir. Hangisini yaparsanız yapın kalçanızın sıkılaşacağına emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.