Moda Model

Kakao Yağının Mucizevi Özellikleri

10.05.2018
569
Kakao Yağının Mucizevi Özellikleri

Kakao ağacının yemişlerinden faydalanılarak alınan kako yağı uzun süre kullanılabilmektedir ve son kullanma tarihi de son derece uzundur. Kakao yağı antioksidan özelliğine sahiptir ve bu yüzden birçok kozmetik yüz bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Bir diğer özelliği de nemlendirme fonksiyonudur ve cilt yaralarını oldukça hızlı bir şekilde iyileştirdiği bilinen gerçekler arasında yer almaktadır.

Kakao yağının nemlendirici özelliğine gelirsek cilde sürüldüğü zaman nemi kaybetmesini engeller ve bir koruma kalkanı oluşturur. Cildin sürekli nemli ve yumuşak bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Aynı oranda kakao yağı E vitamini içerdiği için cildi besleyen yağlar arasında yer alır. Özellikle de hassas ciltleri de tahriş eden bazı nemlendirici ürünlerin yerine kullanılabilir.

Kakao Yağı Yaralara Birebir

Yine yaralara karşı kakao yağı tavsiye edilmektedir. Tahriş olan cildi yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Özellikle de kuru cildi nemlendirme ve besleme fonksiyonu beraberinde cilt üstünde bulunan yaraların iyileşme sürelerini de oldukça hızlandırır. Ameliyat sonrasında da oluşan bazı yaralardan cilt kesiklerine kadar birçok cilt yaralarına oldukça iyi gelmektedir. Yanık yaralarında dahi kullanılabilmektedir.

Yine çatlaklara karşı da kakao yağı tavsiye edilmektedir. Hamilelik dönemi çerçevesinde birçok kadın cildin çok gerilmesi sonucunda bazı oluşan çatlaklar ile boğuşmaktadır ve bu çatlaklara karşı bazı önlemler almak isterler. Kakao yağı da çatlaklara karşı birebirdir. Kakao yağını çatlaklar oluşmadan önce sürerseniz çatlakların oluşmadığını görebilirsiniz yani çatlakları tedavi edici değil engelleyici özelliği vardır.

Çatlayan Dudaklar İçin Kakao Yağı

Yine çatlayan dudaklar için kakao yağı tavsiye edilir. Rüzgar, kuru hava ve aşırı soğuğa karşı dudaklar çatlayabilir. Bu çatlakları da engellemek için gün içerisinde biraz kakao yağı dudaklarınıza sürmelisiniz ve dudaklarınız her kuruduğunda tekrar sürmeniz gerekir.

Yine kakao yağı önemli bir antioksidan kaynağıdır. Serbest tadikeller hücrelerimize zarar vermektedir ve bunlar da cilt hücreleri olduğunda yaşlanabilirsiniz. Cildinizde bazı kırışıklıklar oluşabilir ve cildiniz zamanla kurumaktadır ve normal yaşınızdan çok daha büyük görünebilirsiniz. Bunu oksidasyon şeklinde bilinen süreç ile yapabilirler ve antioksidanlar da bunları önlemektedir ve cilt hücrelerinizin zarar görmesini engellerler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.