Moda Model

Kadın Şal Modelleri

22.10.2020
55
Kadın Şal Modelleri

Kadın şal modelleri birbirinden farklı ve renkli olarak hayatımızda yer almaktadır. Kadın şallarıyla beraber oldukça ilgi çekici görüntüler sunabiliriz. Eğer tesettürlü bir kadınsanız bu sizin zaten günlük kullandığınız bir baş örtüsü seçeneğidir. Bu sayede şalların güzelliğinin daha çok farkında olabilirsiniz. Kadın şal modelleri her giyim tarzına uygundur. Bu sayede ister açık ister kapalı olun fark etmeden istediğiniz gibi şalları kullanabilirsiniz. Açıksanız o zaman tamamen güzel bir kombin için şal kullanmanızı öneririz. Bildiğiniz gibi kış kombinlerine şal, yaz kombinlerine ise fular gibi aksesuarlar kullanmak çok daha güzelleştirmektedir. Her desen ve renkten bulabileceğiniz kadın şallarına gelin biraz daha yakından bakalım.

Kadın Şal Modelleri

Kadın Şal Modelleri

Kadın şal modelleri oldukça değişse de bu kış için tercih edilen en belirgin model üç renkli olan şal modelidir. Üç renkli şal sayesinde oldukça modern bir görünüme sahip olacaksınız. Yatay çizgileri ve pastel renkleri kolaylıkla kombinlerinize uyum sağlayacaktır. Örneğin bej ya da kırık beyaz bir kazak giyin ve altına ise mavi kot. Bu sıradan kombini hareketlendirmek için bej, krem ve gri renklerinden oluşan şal modelini giyebilir ve oldukça şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Pembe hırkalı görselimize baktığınızda sadece kazak üstüne değil hırka üstüne de oldukça hoş olduğunu görürsünüz. Düz pembe hırkanızın üzerine içerisinde pembe renkleri bulunan şalınızı kullanabilirsiniz. Öyle bir şalınız yoksa o zaman az önce dediğimiz renk kombinlerine sahip olan şalı da kullanabilirsiniz. Önemli olan genel renk uyumunun doğru olmasıdır.

Daha renkli ve baskılı modellerden hoşlanıyorsanız o zaman sarı çapa desenli şal modeli tam size göre. Bu çapa desenli şal ince bir kumaştan yapıldığı için kış yerine bahar ve yaz aylarında kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu sayede kumaşa uygun kullanırsanız daha iyi olacaktır. Eğer kış aylarında ince kumaşlı şalları denerseniz istediğiniz kadar ısıtmayacağı için pek memnun kalmayacaksınızdır. Bunun yaz aylarında kış şalları takmaktan bir farkı yoktur. Tabii ki kışları için de kalın ve baskıları olan şal tasarımları mevcuttur. Örneğin koyu yeşil, kahverengi ve siyah olan şal modelinde bol bol geometrik cisimler kullanılmış ve deseni bu şekilde mükemmelleşmiştir.

Kadın Şal Modelleri

Tesettür Şal Modelleri

Tesettür şal modelleri seçmek daha zordur. Bunun nedeni şal alırken günlük kullanıma uygun olması gereklidir. Günlük kullanıma uygun olmayan şallar daha çok davet gibi yerlerde kullanabileceğiniz süslü şallardır. Günlük şal modelleri için tabii ki ilk olarak pastel renklerini öneriyoruz. Pastel renkleri sizi çok daha kadınsı gösterecektir. Ayrıca tek renk olması kombin yapmanızı da kolaylaştıracaktır. Örneğin açık bej rengi bir şalı koyu kıyafetlerle de açık kıyafetlerle de kombinleyebilirsiniz. Koyu kıyafetlerle kombinlerseniz yüzünüz daha aydınlık görünecektir. Açık kıyafetlerle kombinlerseniz o zaman da kıyafetlere uyum sağlatmış olursunuz.

Tabii ki tesettür şal modelleri bu kadarla sınırlı değil. Örneğin ışıltılı şalları günlük hayatınızda da kullanmanızı tavsiye ederiz. Günlük hayatınızda ışıltılı ve simli modeller kullanmak sizi daha da belirginleştirecektir. Ayrıca daha eğlenceli bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Örneğin beyaz ve mavi olan şal modeline baktığınızda renk akışı kadar her örmenin arasında parıltı olduğunu da görebilmektesiniz. Bu şekilde olan modelleri günlük kombinlerinizde kullanabilir ve oldukça şık görünebilirsiniz. Tabii ki ışıltı sevmiyorsanız geometrik desenli ya da farklı desenlerde olan şalları bulmak da mümkün. Örneğin görsellerimizdeki geometrik desenli şal sizi daha sakin ve olgun gösterecektir. Bu gibi şeylere dikkat ederek sizler de kendiniz için doğru şal seçimlerini yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.