Moda Model

Kadın Güneş Gözlükleri 2020

08.08.2018
602
Kadın Güneş Gözlükleri 2020

Güneş gözlükleri hanımların en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alır. Özellikle yaz döneminde ihtiyaç duyulan güneş gözlükleri hanımların bir nevi kurtarıcısı olarak da kullanılır. Makyajsız çıkılan bir gündüz davetinde rahatlıkla kullanılarak soluk görünen ten kapatılabilir. Yine şişmiş gözlere sahip hanımlar için sabah davetlerinde kaçınılmaz kurtarıcı güneş gözlükleridir. Kadın Güneş Gözlükleri 2020 sezonunda da farklı modeller, farklı formlar ve farklı çerçeve tipleri ile hanımların gözlerini kamaştıracak.

Bu sene Kadın Güneş Gözlükleri 2020 sezonunda da beğenilen modelleri vitrinlere taşıyacak. Bu nedenle yeni modeller çıkmadan önce kesinlikle eski sezondan kalan gözlüklerinizi bir kenara atmamalısınız. Güneşin zararlı ışınlarından her anlamda korunmak önemlidir. Hem ten hem de gözler güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korunmalıdır. Bu nedenle tenin güneşten korunabilmesi için güneş kremleri, şapkalar, gözlerin korunması için de güneş gözlüğü kullanılır.

Kadın güneş gözlükleri bu sezonda çok dikkat çeken modellerle karşımzıa gelirken gelecek sezonda da beğenilen bazı modeller trend olmaya devam edecek gibi duruyor. Bu modeller arasında renkli çerçeveler, şeffaf camlar, köşeli çerçeveler spor modeller bu parçalar arasında yer alıyor.

Kadın Güneş Gözlüğü Modası

2020’da geçtiğimiz sezondan modeller hala kullanılmaya devam edecek. Yeni sezonda şeffaf tarzlar ön planda olacak. Son yıllarda sık sık karşımıza çıkmaya başlayan şeffaf modeller artık bu sene iyice hit almaya başlayacak. 2020 sezonunda trend olmaya başlayan şeffaf modeller 2020 sezonunda daha da önem kazanacaklar.

Şeffaf güneş gözlükleri aslında daha çok aksesuar olarak kullanılır. Yani güneşten koruma özelliği aslında yoktur. Tek amaç, kombinleri ya da kıyafeti tamamlamaya yöneliktir. Son dönemlerin oldukça sık tercih edilen gözlüklerinden olan şeffaf güneş gözlükleri kullanım kolaylığı olarak çok rahattır ve bazı durumlarda gerçekten şık modeller yaratılabilir. Hem içerde hem de dışarıda kullanılabilen modeller olması nedeniyle 2020 sezonunda da kullanılacak. Çekicilik kazandıran bu modeller hanımların gözdesi haline gelecek.

Beyaz çerçeveli modeller de diğer trend güneş gözlükleri arasında yer alacak. Bu modeller farklı bir hava kattığı için hanımların dikkatini çok çekiyor. 1960’ların Twiggy ve Audrey Hepburn dönemine geri dönüşün olduğu bu gözlükler çok fazla beğenilerek tercih edilecek. Farklı formlardaki çerçeveler bu modellerde ön plana çıkıyor. Kalp, yıldız ya da bu gibi geometrik şekiller yine beyaz çerçeveli gözlüklerde rastlanan formlar arasında olacak.

En Çok Tercih Edilen Kadın Güneş Gözlükleri

Hanımlar severek kullandıkları aksesuarlardan olan güneş gözlüklerini özellikle de yaz döneminde yanlarından asla ayırmazlar. Her kadının çantasında mutlaka en az bir adet güneş gözlüğü bulunur. Farklı formlarda ve modellerde olan güneş gözlükleri daima dikkat çekicidir. Hem hanımlar hem de çevredeki herkes için merak uyandırır.

1960’larda moda olan birçok model bu sene tekrardan trend olacak. Aynı zamanda 2000’lerde moda olan modeller de yine bu sezonda kullanılmaya devam edecek. Bu sezon eski dönemlere dönüş var. Bu nedenle 1960’lardan 2000’lere kadar olan dönemde kullanılan modeller tekrardan trend oluyor.

İnce kenarlıklı güneş gözlüğü modelleri genellikle çerçevenin üst kısmı genellikle plastikten alt kısmı ise metalden olup yuvarlak ya da kare şekilleri en çok beğenilen modellerdendir. Kaş çizgisine kadar uzanarak göz yapısını kaplamaktır. Bu sebepten dolayı pek çok kadın beğenmese de güneşe karşı iyi koruma sağladığı için önerilen bir modeldir. Yine keskin kenarlıklı sivri köşeli modeller de ince cama sahip olup göz çevresin kapatmayacak genişliktedir. Bu nedenle güneşten korunma anlamında çok fazla tercih edilmeyen modellerdendir.

Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri

Renkli güneş gözlükleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında sarı camlı modeller trend. Bunlar hem ünlülerin kullandığı modeller arasında olduğu için hem de hanımların çok memnun kaldığı için kullandıkları gözlüklerdir. Renkli modeller arasında sarı dışında mor, mavi, yeşil ve turuncu renkler en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

2020 sezonunda renkli modeller trend olmaya devam ederken farklı renk ya da farklı çerçevelerde bu modelleri görmek mümkün olacak. Bunun için eğer renkli gözlük modellerinden sizde de bulunuyorsa bir köşeye atmadan değerlendirmeye devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.