Moda Model

Kadife Modası

18.05.2018
727
Kadife Modası

Kadife kumaşlar eski zamanlarda çeyiz sandıklarını süsleyen en değerli ve en güzel parçalardan biri iken artık yeniden Kadife Modası kullanılmaya başlandı. Hediye olarak gider özel günler için özenle dikilir ve güzel gösterişli takılarla tamamlanırdı. Artık Kadife Modası geçmiş gibi görünse de bu sene ve önümüzdeki senelerde çok sık kullanılacak modellerdendir. Kadife elbise modelleri çok zarif ve kibar modellerdir. Ancak çok yaygın olmadığı için bilinmemekte ya da kullanılmamaktadır.

Kadife Modası artık sadece kışlık elbise ve kıyafetlerde değil yazlık modellerde de karşımıza çıkmaya başladı. Daha çok askılı ya da kolsuz bluzlarda delikli modeller olarak görülüyor. Çünkü henüz yaz mevsimi için çok fazla tercih edilmeyen kumaşlar arasında yer alır. Kadife daha çok kış mevsimine uygun kumaş çeşididir. Bu yıl kadife elbise modelleri yanı sıra kadife ceketler, kadife etekler oldukça moda olacak. Bu nedenle hala sandıklarda ya da dolapların bir köşesinde kadife kıyafetler varsa onları hemen çıkarmakta fayda var.

Kadife Kumaş Özellikleri

Kadife kumaşının kullanımı çok rahat ve kolaydır. Kumaş yüzeylerinde oluşan çay, kahve ve benzeri lekelerin çıkarılmasında ıslak bezle bile temizleme yapılabilmesini sağlar. Bu da leke tutmaması anlamına gelmektedir ki en güzel özelliklerinden biri olarak nitelendirilebilir. Aynı zamanda yumuşak ve cilde zarar vermeyen dokusu sayesinde kullanımı çok rahattır. İçerdiği maddeler sayesinde kumaşın üzerine gelen mikroorganizmaların üremesi ve yayılmasına engel olur. Üretildiği iplik ve işlene süreci sağlıklı olup cilde zarar vermez. Bu nedenle sıklıkla kadife kumaş tercih edilmesi aynı zamanda kaliteli bir kumaş kullanılması anlamına gelir.

Bu kumaş türü, yüzünde uzun tüyleri olan çok yoğun bir kumaştır. Pamuk, viskoz veya sentetik liflerden üretilmiştir. Kadifeden yapılmış ürünlere  baktığımızda yoğunluk ve konfor hissetmek mümkündür. Bu nedenle de kadife aslında her mevsim rahatlıkla tercih edilebilecek ve kullanılabilecek bir kumaş türüdür. Bu kumaş türleri arasında en çok karıştırılan süettir. Ayakkabılarda çok tercih edilen süet aslında kadifeye benzese de kullanım alanlar bir miktar daha farklıdır demek mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.