Moda Model

Kadife Ayakkabı Modelleri

13.05.2018
710
Kadife Ayakkabı Modelleri

Kadife Ayakkabı Modelleri daha çok kadınlar tarafından  tercih edilen bir modeldir. Özellikle de kış mevsiminde daha çok kullanılır. Ancak bunun dışında yazlık babetlerde hanımların kullandığı bağcıklı babet modellerinde de sık rastlanır. Her zaman kış mevsiminde kullanılacak diye bir kaide yoktur. Yaz ayakkabılarında da kadife modeller tercih edilebilir. Bazı tek bant sandalet ya da stilettolarda da bunu görmek mümkündür.

Kadife Ayakkabı Modelleri hem erkeklerde hem bayanlarda tercih edilen bir ayakkabı modelidir. Erkekler tarafından çok sık kullanılmasa da kadınlar tarafından sıkça kullanılan bir modeldir. Kadife ayakkabılar kombinlenen kıyafete göre değişiklik gösterir. Ancak kombinlendiği parçaları çok şık bir görünüme sokar. Daha çok abiye kombinlerle veya davetlerde tercih edilen kadife ayakkabı modelleri son zamanlarda sokak modasına da ayak uydurmuş durumdadır. Artık spor ayakkabılarından günlük yürüyüş ayakkabılarına kadar birçok ayakkabı çeşidinde kadife modellere rastlamak mümkündür.

Kadife Ayakkabıların Temizliği

Kadife ayakkabıların temizliği çok hassas ve bir o kadar da zorlanılan konulardan biridir. Çünkü kadife ayakkabıları boyamak için kadife ayakkabılara özel boyalardan kullanmak gerekir bunun dışında sıradan ayakkabılar için kullanılan boyalardan kullanmak doğru değildir. Boya işlemine de başlanmadan önce mutlaka kadife temizleme spreyi ile ayakkabı temizlenmelidir.

Kadife ayakkabıları ıslak bezle silmek yerine sprey yardımıyla temizlemek en doğru tercih olacaktır. Kadife ayakkabıların günlük rutin olarak temizlenmesi gerekir. Bu nedenle kullanıldıktan sonra sprey yardımı ile veya kadife silgisi ile ayakkabılar temizlenmelidir. Bu şekilde yıpranması da önlenmiş olur. Bakım kadife ayakkabılar için çok önemlidir. Çünkü ayakkabı yüzeyinin zeminle temas etmesi gibi durumlarda oldukça sıkıntılı durumlar yaşanması mümkün hale gelir.

Kadife ayakkabıların temizliğini sağlama için ona özel bir fırça edinilmelidir. Bu fırça ve sprey yardımı ile ayakkabıları temizlemek kolay olacaktır. Kadife ayakkabılardaki su lekelerini çıkarmak için ise nemli bir bez yardımı ile veya bir kaseye doldurulan su ve fırça yardımı ile ayakkabı nemlendirilir ve daha sonra kurumaya bırakılır. Bu sayede oluşan su lekelerinden kurtulmak mümkün hale gelmiş olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.