Moda Model

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İnsanlar yalnızca saç telleri kalın olan kişilere kısa saçın yakışabileceğini düşünebilirler ancak durum öyle değildir. İnce telli saçlar için kısa saç modelleri önerisi yapmamızın sebebi de budur. İnce telli saçlarınız varsa kısa saç modelleri daha çok kabaracak ve hacimli duracaktır. Bunun yanında hacimli görünüşü sayesinde daha çok saçınız varmış gibi bir his de vereceksiniz. İnce telli ve uzun saçlıyken genelde saçınızın ucuna gittikçe saçınız daha çok incelir ve sizin daha az saçınız varmış ya da bakımsızmış gibi bir görünüme sahip olabilir. Ancak kısa saçlarda böyle bir sorun yoktur ve eğer yaşınız büyükse daha genç zaten gençseniz daha olgun görünmenizi sağlar. Eğer isterseniz şimdi başlayalım.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İnce telli saçlar için kısa saç modelleri vermeye gençlerle başlamak istedik. Özellikle üniversite ve lise öğrencilerine kısa saç modellerini tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni sürekli saçlarıyla uğraşmak zorunda olmayacaklar ve hayatlarında olan diğer konulara daha çok yönelebileceklerdir. Ayrıca kısa saç daha olgun bir görüntü verecektir. Özellikle sunum yaparken daha çok dikkat çekeceksinizdir. Yüzünüz küçükse kakül kestirmenizi tavsiye etmiyoruz. Kakül saç modeli yüzü geniş insanların yüzünü küçük göstermesi için daha uygundur. Eğer yüzünüzü daha küçük gibi göstermek isterseniz o zaman tabii ki kakül kestirebilirsiniz.

İnce telli saçınız olduğu için küt kesimler gençler için daha uygundur. Kakül kestirmek istemiyorsanız ama saçınızda bir farklılık olsun istiyorsanız o zaman perçem kestirebilirsiniz. Saçlarınızı küt kestirdiğinizde özellikle kafanızı sallamayı bırakamayacaksınız çünkü kulaklarınıza değme ve o havadar hissi oldukça hoş olacaktır. Saçlarınız ince olduğu için rüzgârda oldukça kolay bir şekilde dağılabilir bu yüzden saç spreyi kullanmak isteyebilirsiniz. Özellikle kıvırcık ya da bukleli saçınız varsa kısa bir saç modeli yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak saçınızın kesimden sonra kıvırcıklaşacağını da hesaba katarak saçınızı kestirmeniz gerekmektedir. Eğer saçınız kıvırcık değilse bunu çeşitli ürünlerle ya da doğal malzemelerle kıvırcık hale getirebilirsiniz. Saçınız kısa olduğu için maşa yapmak daha zor olacaktır ancak bigudi deneyebilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

İlerlemiş Yaşlarda Kısa Saç Modelleri

Özellikle yaş ilerlediğinde saçınız da incelmektedir. Bu yüzden bizler kısa saç modellerini en çok ileri yaş guruplarına öneririz. Saç kökleri uzun ve ağır saçı tutamayacak kadar zayıf olduğundan bu yaş grubu saçlarını kısa kullanmalıdır. Bu şekilde koparak dökülmeyi azaltırlar. İleri yaş grubu için en çok pixie denilen saç modeli yaygındır. Genellikle önünde kakül ya da uzun bir perçemi olan bu saç ense gibi oldukça kısa bir şekilde kesiliyor. Özellikle yazları oldukça serin tutan bu model ilerlemiş yaşa sahip bireyler için harika bir seçenektir. Hem saçınız ince olmasına rağmen kopmaz hem de kök kısmına yakın olduğu için daha kalın ve fazla görünecektir.

İlerlemiş yaş olsa bile en çok tavsiye edilen şeylerden biri de saçınızı boyamanızdır. Özellikle sarı ya da beyaz gibi açık renklere ya da kahverengi gibi tamamen koyu renklere yönelebilirsiniz. Ama yaşınızın da getirisi olan beyaz saçları tavsiye ederiz. Saçınızın çoğunluğu özellikle beyaz saçsa kesinlikle korkmadan saçınızı beyaza boyamalısınız. Son dönemlerde gençler arasında da oldukça popüler olan pixie kesim saç ve beyaza boyama tekniğiyle ilgili oldukça iyi görüneceksiniz. Beyaz saç yüzünüzü aydınlatacağı için oldukça rağbet edilen bir saç rengidir. Yüzünüz küçükse kakül kestirmek yerine perçem tercih edebilirsiniz. Özellikle arka kısmı da açıkta olduğu için rahat edeceğiniz bu saç modeli tam size göre.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.