Moda Model

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

04.09.2020
32
İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Merhaba arkadaşlar. İnce telli saçlar için bakım önerileri ile karşınızdayız. Bu bakım önerileri sayesinde daha kalın ve daha sık olan yeni saçlar elde edeceksiniz. Böylelikle saçlarınıza daha kolay şekiller verebilir ve onları dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. İnce telli saçlarınızı kalınlaştırmak çok kolay değildir. Oldukça düzenli ve uzun süreli uygulamanız gereken bir işlemdir. Ayrıca birazdan anlatacağımız şeyleri de uygulayarak saçınız inceyken bile dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Her zaman dilediğiniz ve reklamlarda gördüğünüz o saçlara ulaşmak zor değildir. Saçlarınız ince olduğu için sık sık boyamamanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. İnce saçlar sık sık boyandıklarında kuruyup kırılabiliyorlar. Bu yüzden özellikle yapay içerikli boyalardan olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlar için bakım önerileri yapmaya başlayalım. İnce telli saçlarınız varsa saçlarınızı yıkarken fazla saç bakım kremi kullanmamanız önemlidir. Fazla saç bakım kremi demek saçların fazla nemlenmesi demektir. Bu da saçlarınızın nemlendikçe ağırlaşacağını gösterir. Eğer daha hacimli saçlar istiyorsanız saçlarınızı o kadar nemlendirmenize gerek yoktur. Saçlarınızı kurutmayacak ancak aşırı nemlenmesine de sebep olmayacak kadar saç bakım kremi kullansanız yeterli olacaktır. Ayrıca saçlarınıza hacim veren şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun sebebi hacim veren şampuanların formülünde gizlidir. Bu şampuanların hafif formülü sayesinde saçlarınıza ağırlık yapmaz ve saçlarınızın hacimli ve dolgun görünmesi sağlanır. Bu şampuanı bakarken kuru saçlar için olanı almayınız. Zaten saç bakım kremi saçınızı nemlendirdiği için şampuanda da nemlendirici olması fazla olacaktır.

Saç bakım kremi ve saç şampuanlarından sonra ince telli saçlar için vereceğimiz diğer bakım önerisi tabii ki saçlarınızı çok sık yıkamamanız olacaktır. Saçlarınızın her banyodan çıktığınızda o hacimli görünüşünü seviyor olabilirsiniz ancak saçınızı sürekli uzun uzun yıkamak mahvedecektir. Eğer çalışan biriyseniz ve her gün duş almanız gerekiyorsa o zaman kısa duşları öneririz. Belirli uzun banyo günleriniz olsun ve kalan günlerde ise kısa duşlar alarak kötü kokunun önüne geçmiş olursunuz. Saçınızı kuruturken de sürekli saç kurutma makinesi kullanmak yerine havluyla nemini alın ve kalan ıslaklığın zamanla geçmesini bekleyin. Bu şekilde saçlarınızı kurutursanız saçlarınızın kurumasını ve kırılmasını engellemiş olursunuz.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Başka Bakım Yöntemleri

İnce telli saçlarınızı daha hacimli göstermenin bir diğer yolu da limon yerine saçınızın şeklini saç spreyiyle vermenizdir. Limon her ne kadar doğal bir şekillendirici olsa da uzun süreli kullanımda saçınızı yakar bu yüzden saçınızı daha çok besleyen saç spreylerini kullanabilirsiniz. Tabii ki saçlarınızı düzenli olarak kestirmeniz ve kırıklarını yok ederek sağlıklı bir görüntüye kavuşmalarını sağlamanız da gerekmektedir. Ayrıca saçlarınız ince telli olduğu için bakım yağlarını tamamen doğal olarak tercih etmenizi öneririz. Bunun nedeni yapay içerikleri olan yağlar saçınıza zarar verebilirler.

Keratin gibi yağları hariç tutarak piyasadaki bazı saç bakım yağları işe yaramıyorlar. Bu yüzden Hint yağı gibi doğal yağlara yönelebilirsiniz. Banyo yapmadan yarım saat kadar önce Hint yağını sürebilirsiniz. Sonradan saçınızı yıkayın. Gün aşırı bu saç bakım yağını uygulayın. Bir ay sonra farkı anlayacaksınız. Saç köklerinizi güçlendireceği için saçlarınızın biraz daha kalın çıkmasını sağlayacak ve saçlarınızın dökülmelerini azaltacaktır. Hint yağı yoğun bir yağdır bu yüzden sürmeden önce tüm elinizin içine yayın ve ardından saçlarınıza sürün. Özellikle kafa derinize masaj yapar halde sürmeniz gerekmektedir. Böylelikle kıl köklerini de uyararak yağın daha çok emilmesini sağlayacaksınız. Hepinize iyi bakımlar dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.