Moda Model

İkiz Çocuklar İçin Kıyafet Örnekleri

05.09.2018
1.153
İkiz Çocuklar İçin Kıyafet Örnekleri

İkiz Çocuklar İçin Kıyafet leri birçok anne ve baba tarafından doğduğu ilk anlardan itibaren cinsiyetleri aynı olan bebekler için aynı model olacak şekilde seçilir. Fiziki özellikler olarak hemen hemen her yeri aynı olan ikiz bebeklerin cinsiyetleri farklı da olsa çok benzer kıyafetler ya da daha uygun renklerdeki modeller tercih edilerek giydirilir. Bu uzun bir süre bazı ailelerde devam eder.

Yeni modelleri içlerinde barındıran İkiz Çocuklar İçin Kıyafet leri her zaman için aynı modellerde seçmek doğru olmayabilir. Bebeklik döneminde kullanmak her zaman avantajlıdır. İlk aylarda aynı kıyafetlerin tercih edilmesi normal görünebilir. Ancak uzmanlar yine de bu bebeklerin iki ayrı birey olduklarının unutulmaması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle bir süre sonra farklı modellerde kıyafetlerin seçilmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

İkizler genellikle aynı kıyafetler içinde hem çevreye hem de çocukların kendisine hoş geleceği için oldukça beğenilir. Bu onların da hoşuna gittiği için aslında ebeveynlerin de kolayına gelir. Çünkü tekrar diğeri için kıyafet seçmek yerine ikisine de aynı model alınır. Özellikle aynı cinsiyette ise bu daha da kolaydır. Aynı kıyafetlerin olması olası kıskançlıkların da önlenmesini sağlar.

İkiz Bebek Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkiz bebek büyütmesi eğlenceli olduğu gibi bir o kadar da sabır gerektiren bir dönemdir. Bu nedenle de iki bebeği aynı anda emzirmek uyutmak ve bu ikisinin bakımını yapmak illa ki yardım gerektiren bir durumdur. Bu anlamda da annelere çok fazla işlem yüklendiği için babaların bu konuda hanımlara yardımcı olması gerekir. Bebek bakımında en az anne kadar babaya da görev düşmektedir.

İkiz bebeklerde kıyafetler genellikle birebir olarak aynı seçilir. Bu aslında işleri kolaylamaya yönelik bir hamle olarak da değerlendirebilir. Ancak cinsiyetleri farklı olan ikiz çocuklar için yine farklı kıyafet alınacaktır. Ama aynı kıyafet seçimi olası kıskanma ve mızmızlanma gibi durumları engellemeye yöneliktir. 2 – 5 yaş arası çocuklar kardeşlerini kendinde küçük de olsa aynı yaşta da olsa kıskanmaya çok eğilimlidirler. Bu nedenle aynı giyinmeleri bu durumu engelleyebilir.

Ancak her zaman beraber olan ikiz çocuklar için farklı bireyler olduklarının farkına varmaları adına farklı modellerde giysiler de giydirmek gerekmektedir. Bu sayede sürekli birbirleri ile aynı giyinmeleri gerekmediğini aynı zamanda farklı kişiler olduklarını fark edebilmeleri adına en önemli detaylar arasında yer alır.

İkiz Bebek Elbiseleri 2019

Kız bebekler için birçok farklı model bulunur. Bu nedenle çok fazla elbise ve etek modelleri sıklıkla tercih edilir. Farklı fırfırlı modeller sıklıkla bebeklerin ilgisini çeker. Bu nedenle bu tarz kıyafetler tercih edilecekse ikisine de aynı model tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Bebek – çocuk giysileri genellikle ilgi çekici modellerdir. Bu nedenle simli, pullu, parlak kumaşlı ya da tüllü modellerde ilgi çekici durumlar ya da desenler bulunduğu için bu tarz kıyafetleri sıklıkla aynı seçmeye çalışmak her zaman daha avantajlı olacaktır.

İkiz Çocuk Kıyafet Kombinleri

Erkek bebekler ve kız bebekler için kıyafetler çok fazla seçenek içerir. Bu nedenle de farklı parçalarla farklı kombinler yapmak mümkündür. Benzer kıyafetler tercih edilerek çocukların birbirlerinden özenme riski de azaltılabilir.

Elbiseler tek parça oldukları için şirin patiklerle ve kombinlenebilir. Ancak erkek bebeklerde pantolon tişört ya da eşofman ve şort gibi rahat parçalar tercih edilebilir. Farklı parçalara sahip olan ikiz bebeklerin kıyafetleri kombin yapılırken diğer çocuğa giydirilmemelidir. Ne olursa olsun farklı kıyafetlerin başka kişiler tarafından giyilmeyeceğini öğrenmeleri gerekir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekir.

Bu sene farklı modeller bebekler için mağazalarda yer alıyor. Bunlar arasında farklı çizgi film karakterleri yer alıyor. Bu nedenle de bebeklerin en çok dikkatini çeken giysiler arasında da bu modeller yer alıyor. Bu modelleri şortlarla eteklerle ya da pantolonlarla kombinlemeniz mümkündür. Bazı kombinlerde çocuğa da fırsat vererek giyeceği kıyafeti kendisinin seçmesine izin vermeniz doğru olacaktır. En azından gün içinde evde giyecekleri kıyafetlere kendilerinin karar vermesi aralarında oluşabilecek herhangi bir kavgayı da önleyerek uzlaşmalarını sağlamada öncü olacaktır. Küçük de olsalar kendilerinin ve herkesin farklı bir birey olduklarını fark edebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.