Moda Model

İğne Oyası Yazma Modelleri ve Örnekleri

21.09.2016
5.096
İğne Oyası Yazma Modelleri ve Örnekleri

İğne Oyası Yazma Modelleri ve Örnekleri

Yazma ve tülbent kenarlarına uygulanabilecek en güzel iğne oyası süslemeleri hakkında hazırlamış olduğumuz iğne oyası yazma modelleri makalemizde aramış olduğunuz birçok örneği bulabilirsiniz. Tamamen özgün ve güncel örnekler için sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi ihmal etmeyiniz. Bayanlar tarafınca özellikle ev hanımları tarafınca en çok kullanılan eşyalar arasında, takılardan bir tanesi yazmadır.

Yazma kenarı oya modelleri ve iğne işi oya örnekleri her bayanların ilgisine çeker. En önemli nedeni, iğne işi oyaların kültürümüzün bir parçası olmasıdır. Türk kültüründe geleneksel motif yazmaların yeri ve önemi çok fazladır. Bu nedenle hanımlarımız bu mevzu üzerinde önemle durmaktadırlar. iğne oyası modellerini tek tek nakşederler. Oya modelleri her genç kızın çeyiz sandığında iğne oyası yazma modelleri ile iğne oyası örnekleri bulunmaktadır. İğne oyalarını bir sonraki nesile  bu şekilde aktarılması kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olamaya devam etmektedir.

 

Yazma ve tülbent kenarlarına uygulama yapabileceğiniz en güzel iğne oyası süslemeleri hakkında topladığımız bilgiler doğrultusunda hazırlamış olduğumuz iğne oyası yazma modelleri makalemizde aramış olduğunuz birçok örneği bulabilirsiniz. Tamamen özgün ve güncel örnekler için sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

Bayanlar tarafından özellikle ev hanımları tarafınca maksimum kullanılan eşyalardan,  takılardan bir tanesi yazmalardır. Yazma İslam tarihi boyunca geçmişten günümüze kadar gelen en önde gelen miraslarımızdan birisidir. Başörtü uç kısımlarını süslemek için kullanılan sanata da iğne oyası ya da tığ oyası denir.

Güncel yazma oya örnekleri eklenmiştir.

Oya Örnekleri bu sayfada açtığımız konu içinde özenle seçtiğimiz yazma kenarı oya modellerine ve iğne işi oya örneklerine yer verdik.

tülbent yazma, yazma, iğne oyası, iğne oyaları, oya modelleri, oya örnekleri, iğne oyası modelleri, iğne oyası örnekleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.