Moda Model

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

03.01.2019
918
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı Tırnak Uzatmak her kadının istediği bir şeydir. Ev işleri ya da iş hayatı yoğun olduğu zaman tırnaklara çok fazla zaman ayrılamadığından yıpranırlar ve hatta kırılırlar. Bazen bu kırılmalar artar ve diğer tırnakların da aynı boyda olması için onlar da kesilir. Bu nedenle ne kadar dikkat edilip bakılsa da bazen sadece bir tırnak yüzünden diğerlerinin de harcandığı durumlar olabiliyor. Bu nedenle tırnak bakımına önem vermek ve aksatmadan devam ettirmek şart diyebiliriz.

Hızlı Tırnak Uzatmak elbette ki bir günde olacak bir durum değil. Bu durum ancak kürler ve bir takım bakımların ardından gelişecek olan bir olaydır. Aynı zamanda aksatılmadan devam edilmesi gereken bir süreçtir. Bakıma devam ederken aynı zamanda tırnakların korunması da gerekmektedir. Bu anlamda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Tırnakları korumak aslında bakım yapmaktan ya da bakıma zaman ayırmaktan çok daha zordur. Dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle sert sabunlardan uzak durulması gerektiğini söyleyebiliriz. Sert sabunlar tırnakların daha kırılgan olmasına ve bu nedenle de güçsüz kalmasına neden olur. Yine el kurulanan havluların da sert olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Bir şeylerin kapağını açmaya çalışırken ya da jelatinli ürünlerin açılmasını sağlamaya çalışırken yine tırnak kullanımına dikkat edilmelidir.

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Tırnakların bakımlı ve hoş görünmesi her kadının istediği özellikler arasındadır. Bu nedenle de güzel ve hoş görünmek adına farklı alanlarda yenilemeler yapılır. Tırnak şekilleri değiştirilebilir. Tırnak boyutu değiştirilebilir ya da oje kullanılarak renklendirme yapılabilir. Bu nedenle farklı arzlarda bir kullanım mevcuttur.

Ojelerden kurtulmak için genellikle asetonlar tercih edilir. Asetonları aslında çok fazla kullanmamak gerekir. Her ne kadar tırnakların bakımı için önem taşısa da içinde zarar verici maddeler bulunuyor olabilir.

Tırnakların hızlı uzaması için en çok kullanılan kür limon kürüdür. Limon kürü hem uygulaması kolay hem de maliyeti düşük kürlerden biridir. 1 adet limon ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanır. Sıkılan limon kabuğunun içine zeytin yağ konur ve tırnaklar burada bekletilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.