Moda Model

Hassas Ciltler İçin Makyaj Temizleme Suları

01.07.2020
606
Hassas Ciltler İçin Makyaj Temizleme Suları

Her insan bakımlı olmayı ve kendini özen göstermeyi sever. Tabii bir karşılaştırma yapmak gerekirse kadınlar erkeklere oranla kendilerine daha çok vakit ayırır. Cilt bakımı, saçlar, ayak bakımı derken bir günlerini sadece bu bakımlarla geçirebilirler. Aslında belli bir yaştan sonra vücudumuza gerçekten tam anlamıyla dikkat etmeliyiz. Zaman geçtikçe yıpranmasını biraz daha önlemeliyiz. Genellikle en kolay yıpranacak yerlerden başlamalıyız bu işe. O da tabi ki cildimiz. Ciltler kendi içerisinde belli tiplerine ayrılıyor. Karma ciltler, yağlı, normal, hassas ve akneli gibi. Her cilt tipine uygun kullanılması gereken farklı ürünler mevcut. Örneğin hassas bir cildiniz varsa yağlı cildin kullandığı ürünü kullanamazsınız. Cildiniz normalde olduğundan daha da hassaslaşır. O yüzden cilt tipinize en uygun ürünü kullanmalısınız. Bugün  sizlere, hassas ciltler için hangi makyaj temizleme suları daha iyi onlardan bahsedeceğiz.

Gün içerisinde işe giderken, dışarı çıkarken ya da özel bir günde yaptığımız makyaj, ciltte uzun süre kaldığı için cildi yıpratır. Eve döndüğümüzde ilk iş, gün boyunca cildimizde kalan makyajı çıkarmak olmalı. Ama ilk önce cilt tipimize uygun olan makyaj temizleme suyunu kullanıyor muyuz buna dikkat etmeliyiz. Az önce de belirttiğimiz gibi bugün hassas ciltler üstüne biraz yoğunlaşacağız. Öncellikle hassas bir bir cildiniz varsa şunlara dikkat etmelisiniz; çok soğuk ve çok sıcakta bulunmamak, acılı yemeklerden ve alkolden uzak durmak, güneş ışınları ve terleme cildi tahriş edip lekelenmesine sebep olur. Bu bahsettiğimiz durumlara dikkat edip, size uygun olan makyaj temizle suyu ve nemlendiricileri kullandığınız takdirde cildiniz normal olması gereken yapıya döner.

La Roche Hassas Cilt Ürünleri

 Hassas Ciltler Hangi Makyaj Temizleme Sularını Kullanmalı?

Hassas cildiniz için bir ürün alırken içeriğinde Allantoin ve Bisabolol olmasına dikkat edebilirsiniz. Çünkü bu maddeler cildinizin kızarmasını önler ve cildi yatıştırır. Günlük cilt bakımlarınızda kesinlikle doğal ve biyolojik ürünler kullanmalısınız. İçeriğinde alkol, parfüm ve meyve asitleri olan ürünleri tercih etmemelisiniz. Yoksa cildiniz daha kötü bir hal alır. Gelelim hassas ciltler için hangi dermokozmetik ürünler kullanılabilir. İlk olarak La Roche Posay Reaktif Ciltler için olan misel suyu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bioderma Sensibio H2O ve yine La Roche Posay’ın Toleriane serisi sizin için uygun olacak ürünlerdendir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.