Moda Model

Hamile Kadınlar Nasıl Giyinmelidir? 

18.09.2018
1.093
Hamile Kadınlar Nasıl Giyinmelidir? 

Hamile Kadınlar genellikle rahat modelleri tercih ederler. Bunun nedeni ise artık bazı hareketlerinin kısıtlanmasından kaynaklıdır. En rahat kıyafetler arasında tunikler yer alır. Tunik modelleri genellikle boldur ve bu anlamda rahat bir model oluşturur. Ayrıca elbiseler de birçok modeli ile hamile hanımların tercihleri arasında yer alır. Karın bölgesinin rahat olması ve sıkı modellerden kaçınması gerekir. 

Hamile Kadınlar 40. Haftadan sonra artık iyice hassas olmaya başlarlar. Bu nedenle kendilerinin rahat hissetmeleri gerekir. Artık bol kıyafetler yerine iyi bir stil oluşturmak için farklı modellerden yararlanılır. Ancak bu modeller de dar modeller için yeni bir tarz olarak yorumlanabilir. Bu şekilde yeni stiller oluşturulsa da bol kıyafetler her zaman için rahatlık açısından kesinlikle tek tercihtir. 

Hamilelikte artık 3. aylarda kıyafet değişimi başlamaya başlar. En azından pantolonların değişmesi ve diğer eşyaların da ufaktan yenilenmesi gerekecektir. Bu nedenle her zaman için modellerde neler var neler yok takip etmek gerekir. Artık farklı modellerin zamanı olan hamile kıyafetlerinde tulumlarla da rahatlık kolaylıkla sağlanabilir. 

Hamile Kadınlar Tunik Örneği

Hamile Kadın Kıyafetleri 

Hamile anne adaylarında kilo artışları genellikle basen ve göbek bölgesinde olur. Bu durumda da fark edilmesi çok kolaydır. Hamileliğin ilk zamanlarında bazı elbise ve kıyafetler için küçük bir alış verişe gerek kalmadan bu şekilde tamamlanabilir. Örneğin ilk zamanlarda karın daha çok fazla kendini belli etmemişken bol tişörtler ya da tunikler tercih edilebilir. Bu şekilde rahat bir görünüm ve tarz sağlamak da mümkün olacaktır. 

Hamile Kadınlar ın bazı korkuları bulunur. Tamamen kilo alıp patlayana kadar şişeceklerini hayal ederler. Aslında işin rengi öyle değildir. Herkes kendi kilosuyla ya da vücut ölçüleri ile orantılı olarak kilo alır ve hamilelik kiloları doğum sonrasında egzersiz ve dengeli, düzenli beslenme ile bebeğin süt emmesini etkilemeden rahatlıkla atılabilir.  

Karın bölgesini sıkıntıya sokacak modellerden daima kaçınılması gerekir. Kan dolaşımını olumsuz etkileyebilecek herhangi sıkı bir kıyafet tercihi yapılmaması gerekir. Hamilelikte en rahat modellerden biri aslında elbisedir. Giymesi de çıkarması da bir o kadar rahat ve kolaydır. 

Kullanım kolaylığının çok iyi olduğu ve bu nedenle de sıklıkla tercih edilen modellerden olan elbiseler kısa ya da uzun fark etmeksizin anne adayları tarafında tercih edilir.  

Bu dönemde diğer bir sorun ise ayakların da çok fazla şişerek bazı durumlarda numara olarak büyümesidir. Bu nedenle çok fazla sorun ve sıkıntı ile karşılaşılmaktadır. Bunun en rahat çözümü eğer yaz ya da bahar mevsimlerindeyse kesinlikle terlik tercih edilmesidir. Bu terliklerde de dikkat edilmesi gereken şey ortopedik olmalarıdır. O nedenle de dikkat edilmesi gereken konulardan biri de budur.  Eğer terlik sıkıntı ise bez ayakkabılar bu anlamda da imdada yetişirler. Bez ayakkabılarda esneme özelliği en önemli kriterdir. Yağın rahatlığı için bu modeller sıklıkla tercih edilen ve günlük yaşamda da kadın erkek demeden birçok kişi tarafından tercih edilen modeller olduğu için hamilelik döneminde de rahatlık sağlar. 

Hamile Kadınlar 2019 Giyim Önerisi

Hamilelik Döneminde Gardırop Yenileme 

Hamilelik vücudun farklı bir forma kavuştuğu ve ardından bazen de izler bıraktığı zor bir süreç. Bu zor süreçte vücut ne kadar rahat olursa anne için de bebek için de o kadar iyi ve sağlıklı bir hamilelik süreci geçmiş olur.   

Hamilelik döneminde yumurtlama süreci bir zaman için duraksadığından vücutta da bazı sıkıntılar meydana gelir. Bunlardan biri de vücut sıcaklığının artmasıdır. Bu sebepten dolayı da doğal kumaşlara ağırlık verilmesi gerekir. Pamuk, keten ya da yün elyaflar doğal kumaşlara örnek olurken polyester gibi kumaşlar ise doğal olmayan kumaşlara örnek olarak verilebilir. Bu nedenle kumaş seçimi önemli bir noktadır. 

Tüm bunların yanında rahat modeller tercih etseniz dahi vücudu kaşındırıp tahriş edecek ya da herhangi bir şekilde pürüz olacak modellerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Hamilelik süreci geçici bir dönem olduğundan bu dönemdeki  kıyafetler bir süre sonra kullanılmaz hale gelir. Bu nedenle eğer az sayıda kıyafet ile çok sayıda kombin yapılması her zaman için avantajlı olacağından bu durumu sağlamak dikkat gerektirir ve aynı zamanda tasarruf da sağlar. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.