Moda Model

GÜNLÜK KULLANIM İÇİN PRATİK SAÇ MODELLERİ

GÜNLÜK KULLANIM İÇİN PRATİK SAÇ MODELLERİ

GÜNLÜK KULLANIM İÇİN PRATİK SAÇ MODELLERİ 

Hepimiz güzel görünmek isteriz elbette. Güzel gözükmek için çok zaman harcamayı da sevmeyiz. Aynı zamanda doğal görünmekte isteriz. Ve bunların hepsini isterken kısa zamanda olsun bitsin deriz. Peki kısa zamanda doğal ve güzel gözükmek mümkün mü? Bizce mümkün. Kadınların ilk dikkat çeken yeri güzel bakımlı saçlarıdır.  Her gün  ”acaba bugün saçımı nasıl yapsam?” diye düşünür her kadın.  Ve yeni bir saç modeli bulmak zor gelir. Bu yüzden günlük yapabileceğiniz hem doğal hem sizi güzel gösterebilecek pratik saç modellerini araştırdık. Gelin hep birlikte bir göz atalım.

Dağınık Topuz

Diğer bir adı da ev topuzu olan dağınık topuzu her kadın yapmıştır. Dağınık topuz modelini sadece evlerimizde değil dışarıda da rahatlıkla kullanabiliriz. Hatta dağınık topuz hem akşam hem gündüz kullanılabilen bir modeldir. Yapması da zaten oldukça kolay olan bu model için saçlarımızı önceden biraz düzleştirdikten ya da fönledikten sonra toka yardımıyla toplayalım.  Dağınık görünmesini isteyenler saçlarını topuz yaptıktan sonra ön taraflardan ufak ufak saçlarını çıkarabilirler.  İşte bu kadar, iki adımda hazır olabileceğiniz bir model.

Adım adım gösterilmiş bu modeli yapmak da oldukça basit. Öncelikle saçınızı maşalayın. Maşa yaptıktan sonra tarayın ve saçınıza doğal bir görünüm verin. Daha sonra saçınızı ön ve yanlardan alarak yukarıdan toka yardımıyla toplayın.  Üstten topladığınız saçınızı yine bir toka yardımıyla toplayın ki ikinci adımda karışmasın saçlarınız. Altta kalan saçlarınızı da yine toka yardımıyla bağlayın. Ve üstte topladığınız saçlarını açın. İşte bu kadar. Hem kolay hem de pratik olan bu modeli günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü Model

Kısa saçlı kadınların sorunudur kendilerine göre model bulamamak. İşte bu modeli kısa saçlı bayanlar da kullanabilir. Yapması oldukça basit olan bu model için öncelikle saçlarınıza kalın bir maşa yardımıyla hafif dalgalar verin ve daha sonra saçlarınıza tarak yardımıyla biraz tarayarak doğal bir görünüm kazanmasını sağlayın. Sonra saçınızı ayırdığınız kısımdan yan tarafa doğru büyük parçalar alarak kalınca örmeye başlayın. Örme işlemi bittikten sonra tel toka yardımıyla saçınızı tutturun. Örgünüzü elinizle genişleterek daha doğal ve kalın durmasını sağlayabilirsiniz.

5 Dakikada Hazırsınız!

Çok basit bir model daha!  Yine saçınıza ister maşa ister düzleştirici yardımıyla çok hafif dalgalar yapın. Ve daha sonra saçınızı önlerden alarak topuz yapar gibi toplayın ve tel tokayla sabitleyin. Yanlardan biraz saçlarınızı çıkartın ve işte bu kadar. Doğal ve güzel gösteren bu modeli her zaman her yerde kullanabilirsiniz.

Su Dalgası

Su dalgası modelini de kolayca kullanabilirsiniz. Hem şık hem zarif gösteren su salgasını yapmak oldukça basit. Kalın bir maşayla saçınızı kalın bukleler halinde şekillendirin. Daha sonra tarak yardımıyla hafifçe tarayın. İşte bu kadar, hazırsınız!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.