Moda Model

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hepimiz sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmayı isteriz. Stresli yaşamın ve çevresel faktörlerin etkisiyle cildimiz yıpranmakta. Bu yüzden günlük cilt bakımı rutininizi doğru bir şekilde uygulamak sağlıklı bir cilt için büyük bir adım olacaktır. Fakat her cildin isteği farklı olduğu için herhangi bir rutini uygulamak zararlı olur. Bu yüzden cildinize göre günlük cilt bakımı nasıl olmalı bunu bilmelisiniz. Cildinizin bütün sorunlarını bilmeli ve buna göre rutin oluşturmalısınız. Eğer hala kafanız karışık ise günlük cilt bakımı nasıl olmalı hep beraber yazımızda öğrenelim.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güne başlamadan önce ve gece yatmadan önce cildinizi temizlemek önemlidir. Nazik bir temizleyici kullanarak yüzünüzdeki kiri, yağı ve makyajı temizleyin. Cildinizi sık sık ovalamaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu tahrişe neden olur. Temizledikten sonra cildinizi tonikle temizleyin. Tonik cildi dengelemeye yardımcı olur, gözenekleri sıkılaştırır ve cildi tazeler. Alkol içermeyen bir tonik tercih etmelisiniz. Çünkü alkol cildi kurutur. Nemlendirici kullanmak cildinizin nem dengesini korur ve cildinizi yumuşak tutar. Nemlendirici seçerken cilt tipinize uygun olanı seçmeye özen gösterin. Kuru ciltler için yoğun nemlendiriciler, yağlı ciltler için ise hafif, su bazlı ürünler tercih edin. Ek olarak güneş koruyucu kullanmak cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korur. Her gün güneşe çıkmadan önce geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın. Ayrıca güneşten korunmak için şapka ve güneş gözlüğü takmak da çok önemlidir. Günlük cilt bakımı nasıl yapılır bildiğiniz zaman cildiniz bebek gibi olacaktır.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt Bakımı İçin Dikkat Edilecekler

Her ne kadar cilt bakımı yapsak hayatımızda bazı şeyleri değiştirmek cildimizi güzelleştir. Çünkü cildin güzelliği sadece dış bakımdan değil iç bakımdan da gelir. Mesela stres cildinizi olumsuz etkileyen faktörlerden biridir. Stres seviyenizi yönetmeye çalışın ve gevşeme tekniklerini uygulayın. Ayrıca yeterli ve kaliteli uyku almak cilt sağlığını korumak için önemlidir. Uyku sırasında vücut kendini yeniler ve cilt hücreleri onarır. Her gece 7-8 saat uyumaya çalışın ve uyku düzeninize özen gösterin. Bunlar dışında en az 2 litre su içmelisiniz. Bu sayede cildiniz daha güzel olacaktır.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.