Moda Model

Gençleştiren Maya Maskesi

19.07.2016
1.679
Gençleştiren Maya Maskesi

Gençleştiren Maya Maskesi

Gençleştiren maya maskesiDoğal maskeler ile uygulama yapmadan önce ciltte ki ölü deri ve kirden arındırmak gerekli yapabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Türk hamamlarını kullanmak ve keselenmek hamam kültürünüz yok ise evinizde yapacağınız sıcak su banyosu sonrası keselenmek ardından durulanma temizlenmek için yeterlidir. Maske tarifleri uygulanırken verilen ölçüler esas alınması önemlidir. Az ölçü kullanmak sonuçların elde edilmesini uzatır çok kullanmak ise cildinize yarar sağlayacağına zarar verebilir. Maya B2, B6 potasyum ve proteinler içerir.

 

5 Yaş Gençleştiren Maya Maskesi

Gençleştiren maskeler arasında yer bulan maya maskesi ekip olarak sizlere maya maskesi tarifi nasıl yapılır araştırıp bulduk.

  • Limon Suyu (1 Çay Kaşığı)
  • Yaş Maya (1 Paket)
  • Su (Çay Bardağı)
  • Buz Küpü (6 Adet)

Beş yaş gençleştiren maske; cilt temizliği için limon suyu ve su karıştırılarak limonun içindeki asit ve vitamin içermesinden hem cildi temizler ve besler. Limonlu su ile cildinizi temizledikten sonra ufak boş kap içine yaş maya koyularak üzerine az miktarda su ilave ederek krem kıvamında olacak şekilde ezerek karıştırın. Hazırlanan maske göz çevresi açıkta kacak şekilde yüzünüze kaşık ya da benzer bir materyal ile yüzünüze yayarak işlemi tamamlayın. 15 dakika bekledikten sonra boş bir kap içine çok sıcak olmayacak şekilde su koyarak havluyu suya batırıp sıkın ve yüzünüze koyarak sıcak bez tamponu yaparak ortalama 3 defa 5 dakika aralıklarla yapılarak işlem sonlandırılıp ılık su ile yıkanıp soğuk su ile durulanır. Buz küpleri avuç içine alınarak yüzünüzde dairesel bir biçimde gezdirilir.

Uygulama ayda bir yapılabilir. Aşırı kıllanma problemi olan kişilere uygun değildir.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.