Moda Model

Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

17.10.2020
20
Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Düğüne gitmek demek pek çoğumuz için süslenme fırsatı demektir. Orada eğlenir ve kendimizi rahatlatırız. Ancak bu kadar sakin olmamız ve eğlenmemiz gereken bir ortamda sürekli makyaj yüzünden rahatsız olan kişiler olabilmekte. Özellikle düğünlerde ne kadar çok makyaj o kadar şatafatlı ve güzel bir görüntü demek anlamına gelebiliyor. Tabii ki bu durum yanlıştır ve son dönemlerde de yaygın olan fresh makyaj sayesinde sade olan makyajlar ön plana çıkıp rahatlığınızdan ödün vermemenizi sağlıyor. Fresh makyajı hem gelinseniz hem de misafirseniz uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü ağırlaştırmayacağı için oldukça hoş duracaktır. Peki fresh düğün makyajı nasıl olmalıdır? Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedip pek çok görselden ilham almanızı sağlayacağız.

Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Fresh düğün makyajı nasıl olmalıdır hemen anlatmaya başlayalım. Öncelikle fresh kelimesi taze anlamına gelmektedir. Bu makyajlarda biz sadeliği ön plana alıyoruz bu sayede yüzümüzün güzelliği çok daha fazla ortaya çıkıyor. Gelin makyajlarında ise en çok bu makyajı öneriyoruz. Bunun nedeni eğer çok ağır makyaj yapılırsa sürekli hareket halinde ve misafirlerle ilgilenen gelin oldukça terleyecek ve bir süre sonra makyajı akıp rahatsız etmeye başlayacaktır. Bu yüzden kat kat farlar ya da ona benzer gelin makyajları önermiyoruz. Gelin makyajının en önemli noktası kontür yapmaktır. Kontür yaparken fondöteni fazla kullanmamaya ve sadece cildinizdeki renkleri lekeleri gidereceğinizden emin olmaya çalışın.

Fresh gelin makyajı yaparken en çok sorulan soru ise tabii ki takma kirpik takılmalı mı, takılmamalı mı konusu. Fresh bir makyaj yapsanız bile gelin olduğunuz için bütün dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Bu yüzden eğer takma kirpikler sizin için sorun değilse kesinlikle kullanmalısınız. Takma kirpikler bildiğiniz gibi oldukça çeşitlidir. Bu yüzden kendinize en uygun ve doğal görünen bir takma kirpik seçmelisiniz. Ayrıca gelin makyajında önemli unsurlarından bir tanesi de ruj. Ruj renklerini seçerken doğal renklerde seçebilirsiniz. Ten renginden birkaç ton koyu kahverengiler oldukça işe yarayacaktır. Ayrıca farınız ve rujunuzun renklerini aynı seçmeye çalışın. Örneğin kahverengi bir göz makyajı yapıyorsanız o zaman kahverengi ruj da kullanabilirsiniz. Fresh bir makyaj olduğu için tabii ki doğal tonlarda olmalıdırlar.

Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Misafirler için Fresh Düğün Makyajı Tavsiyesi

Misafirler gelinlere göre bu konuda çok daha şanslılar. Örneğin gelinlere kesinlikle tavsiye ettiğimiz takma kirpikleri onlar kullanmak zorunda değillerdir. Eğer gelin ya da damadın kardeş gibi çok yakın bir akrabası değilseniz hiç gerek yoktur. Unutmayın biz makyajı hem basit hem de doğal tutmaya çalışıyoruz. Tabii ki basit çirkin olacağınızı sanmayın. Eğer yakın bir akrabaysanız o zaman sizler de takma kirpik kullanabilir ancak uzak akrabaysanız ve bu tür şeylerle uğraşmayı sevmiyorsanız kullanmayabilirsiniz. Takma kirpik seçerken de markasına ve kalitesine oldukça dikkat etmelisiniz.

Misafir olduğunuz için çok ağır makyajları yapmanıza elbette gerek yok ancak günlük makyajınızdaki kontürü tekrar yapmanızı öneririz. Kontür sayesinde cildinizin renkleri daha düzenli görünecektir. Kontürden sonra elbette far ve rujunuz gelecektir. Bu renkleri sizler de ten rengi tonlarında seçebilirsiniz. Misafir olmanın avantajından faydalanıp kıyafetinizle uyumlu renklerde olan makyajları yapmanızı tavsiye ederiz. Örneğin eğer pembe bir elbise giyiyorsanız o zaman toz pembe gibi açık renklerde bir makyaj yapabilirsiniz. En sık tercih edilen fresh makyaj rengi ise şeftali renkleridir. Bunu da kullanabilirsiniz. Bu gibi şeylerle oldukça hoş görüneceksiniz Ardından elbette takacaksanız takma kirpiklerinizi kullanmanızı öneririz. Her saç ve kıyafete yakışacak makyaj böylece tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.