Moda Model

Fırfırlı Bebek Elbise Örgü Modelleri

10.05.2018
1.428
Fırfırlı Bebek Elbise Örgü Modelleri

Özellikle kız bebek anneleri kış ayları yaklaşırken örgü bebek elbisesi yapımına başlarlar. El örgüsü bebek elbiseleri hem bebeğinizi sıcak tutar hem de yapımı oldukça basittir. Galeride bulunan fırfırlı bebek elbise örgü modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Kız bebekleri için genellikle pembe renkli elbiseler tercih edilmektedir. Elbisenin üst kısmını düz bir şekilde örebilirsiniz. Elbiselerde 2 veya daha çok rengi bir arada kullanabilirsiniz. Elbisenin üzerine dantel işlemelerini yerleştirip şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca keçeden çeşitli hayvanlar keserek elbiseye işleyebilirsiniz. Eğer baharlık ya da yazlık bir elbise örmek istiyorsanız pamuklu ipleri tercih etmelisiniz. Böylece bebek elbisenin içerisinde terlemeden rahatça duracaktır.

Fırfırlı Bebek Elbise Örgü Modelleri

Tığ ile yapılan bebek elbiseleri yazlık elbiseler için daha uygundur. Hem kalın bir şekilde örgü yapmanıza imkan sağlamaz hem de kolaylıkla elbiseyi örebilirsiniz. Bazı elbise modellerinde üst kısım düz örgü alt kısım kumaş şeklinde gelmektedir. Bu elbiseler de oldukça şık ve güzel görünmektedir. Elbisenin etek kısmına dantel işlemeleri ekleyebilirsiniz. 3 aylık bir bebek için 15 cm elbise örülmesi yeterli olacaktır. Elbisenin örüleceği bebeğin üzerinde denemek daha etkili sonuç alınmasını sağlar.

Özellikle kış aylarında kalın yün ipler kullanılarak bebek elbiseleri örülebilir. Bu elbiseler bebeği sıcak tutmak için yeterli olacaktır. Kışlık elbise örülürken kol kısımları uzun kol olarak örülebilir. Bebeğin üzerine hırka giydirilmeden bile sıcaklığını koruyacaktır. Küçük bebekler için örgü ipliği seçilirken çok dikkatli olunmalıdır. Hassas ciltler için özel üretilmiş ipler kullanılmalıdır. Böyle bir ip kullanılmadığı taktirde bebekte pişik, isilik gibi sorunlar oluşabilir. Böyle sorunlar yaşamamak için doğal ve hassas ciltlere uygun ipler tercih edilmelidir.

Bebek elbiselerinde yaygın olan model düz elbiselerdir. Hem çok kolay hem de pratik olduğundan kolayca örülmektedir. Ancak fırfırlı elbise modelleri şıklık açısından düz elbiselerden daha öndedir. Fırfırlı örgü elbiseler bebekleri olduklarından daha tatlı ve güzel bir şekilde göstermektedir. Fırfırlı bebek elbise örgü modelleri arasından en çok tercih edilen elbise modeli çilek kız elbise modelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.