Moda Model

Farklı ve İlginç Duvak Modelleri

21.03.2018
1.625
Farklı ve İlginç Duvak Modelleri

Duvak yüzyıllar boyunca gelinler tarafından kullanılmış, gelinlerin masumluğunun ve zarafetinin sembolü olmuştur. Modelleri, çeşitleri uzunlukları değişse de duvağın manası geline kattığı güzellik, hoşluk hiçbir zaman değişmemiştir. Duvak gelinlikten ayrı düşünülmeyen ve gelinliğin bir parçası olan kimin zaman sadece gelinin başını kapatan kimi zaman da tercihe göre başıyla birlikte yüzünü de kapatan aksesuardır. Gelinin babası için duvak kızını bütün kötülüklerden koruduğunu temsil eder. Damadın imzadan sonra geline kavuşması için kaldırması nikâhın ritüeli haline gelen, farklı ve ilginç modelleri olan duvak olmadan gelin olmaz.

Duvak Çeşitleri

Kumaşları, farklı tarzları, ek detayları, dantelleri, çiçekleri, uzunluklarıyla farklı ve ilginç duvak modelleri vardır. Günümüzde genellikle beyaz tülden tercih edilen duvakların eski zamanlarda kırmızı, yeşil gibi farklı renkleri de kullanılmaktaydı. Çok fazla çeşit olduğundan düğün hazırlıkları sırasında gelinlikle ve gelinle uyumlu duvağı seçmek için de ayrı bir zaman ayırmak şart olmaktadır. Hangi modelde olursa olsun duvak seçimi bir sanattır ve bu sanat gelinin hayatının en önemli gününü tamamlayacak ve güzelliğine güzellik katacaktır.

İlginç Duvak Çeşitleri

İster çiçekli olsun ister dantelli, ister uzun ister kısa olsun hiç fark etmez her nasıl olursa olsun duvağın modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Gelinlerin kişisel özelliklerine ve gelinlik modellerine göre duvak tercihleri değişmektedir. Bilinen duvak modelleri ilgisini çekmeyen, alışılmış modellerin dışına çıkmak isteyen gelinler farklı ve ilginç duvak modelleri aramaktadır. Farklı olmak ve tarz oluşturmak için dergi ve kataloglardan duvak tercih etmeyip kendi kişiliğini ortaya koyarak tasarladığı ilginç duvakları kullanan gelin sayısı hiç de az değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.