Moda Model

Farklı Topuz Modelleri

Farklı Topuz Modelleri

Topuz modelleri gidilecek yere, yapılacak etkinliklere ve kişinin hareket durumuna göre oldukça değişmektedir. Evde yapılan topuz modelleri le düğünde yapılan topuz modelleri asla aynı olamazlar. Hatta düğünde yapılan topuzlar bile kendi içlerinde ayrılabilir. Örneğin gelin topuzunun oldukça fazla türü vardır. Bununla beraber bir de balerinler gibi kendi mesleklerini yaparken topuz saç modeli yapması gerekenler vardır. Bu ve daha çok örnekle topuzların ne kadar farklı modelleri olduğunu anlatabiliriz. Ayrıca topuzlar her saçta farklı duracaktır. Örneğin birinin yaptığı balerin topuzu gibi siz yapsanız onda durduğu gibi durmayabilir. Bunun nedeni de tabii ki saçın yapısının, şeklinin ve renginin farklılığıdır. Gördüğünüz gibi bu modelleri etkileyen ve değiştiren pek çok şey vardır. Yazımızda daha fazlasına hemen bakalım.

Topuz Modelleri

Topuz Modelleri

Düğünler için olan topuz modelleri diğer topuz modellerinden farklıdır. Özellikle gelin sizseniz her şey daha da farklı olacaktır. Son dönemde gelinlerin en çok tercih ettiği saçlardan bir tanesi de dağınık topuz saç modelidir. Dağınık topuz saç modeli oldukça göz alıcı bir modeldir ve her dağınık topuzun yapılışı diğerinden farklı olabileceği için gerçekten göz almaktadır. Gelinler dağınık topuz saç modeliyle beraber oldukça farklı tokalar da kullanmaktadır. Özellikle beyaz boncuklu saçlar en çok tercih edilen saç tokasıdır. Bununla beraber farklı desenler de tabii ki kullanılıyor. Örneğin ağaç ya da dalları anımsatan modeller oldukça fazla karşımıza gelmektedir.

Gelin olmasanız bile düğünde bu tarz tokalar takabilirsiniz. Düğünde olduğunuz için parlak ve dikkat çeken tokalar tercih edebilirsiniz. Düğünlerde en sık rastlanan topuz modellerinden bir tanesi de balerin topuzudur. Balerin topuzu oldukça şık bir modeldir. Tüm saçınızı gererek arkada kocaman ve yuvarlak bir topuz oluşturur. Özellikle bu topuzun çevresine ucunda süs olan tel tokalarla süsleyebilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar oldukça şık olacaktır. Ayrıca balerin topuzunuzun çok dikkat çekmesini istiyorsanız o zaman ona uygun bir toka kullanmalısınız. Bildiğiniz gibi balerin topuzu plastik bir toka ile yapılır. Özellikle ince saçlıysanız bu tokaları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Topuz Modelleri

Günlük Kullanıma Uygun Topuz Modeli

Günlük kullanımda hangi modeller uygun olur hangi topuzları yapmalıyım diye düşünmenize gerek yok. Eğer evde de güzel görünmek istiyorsanız o zaman ev topuzu yapmanız yeterli olacaktır. Ev topuzu bildiğiniz gibi genellikle tek toka ile yapılan ve hemen hepimizin kullandığı bir saç modelidir. Tabii ki şu an güzel bir ev topuzu modeliniz olmayabilir ancak birkaç denemeden sonra kendi ev topuzu modelinize ulaşacağınıza eminiz. Ev topuzu modeli yaparken saçlarınızı çok sıkmamalısınız. Yoksa bu başınızı ağrıtabilir. Bunun yerine daha dağınık ev topuzları yapabilirsiniz. Bu modeller sizleri daha güzel gösterecektir. Ayrıca ev topuzu yaparken daha sevimli olmak için siz de küçük saç tokaları kullanabilirsiniz.

Eğer okul ya da iş yerinde kullanabileceğiniz daha kolay saç modelleri arıyorsanız o zaman örgülü saç modelleri yapabilirsiniz. Örgülü saç modeli size hem romantik hem kadınsı hem de ilginç bir şekilde ciddi bir hava verecektir. Bu saç modeli sayesinde oldukça şık görüneceğinize eminiz. Ayrıca bu saç modelinin nasıl yapılabileceği bizim görsellerimiz arasında bulunmaktadır. Dilerseniz siz de saçınızı öyle yapabilir ve kolayca şık görünebilirsiniz. Eğer çok ince ve az saçınız varsa bu modeli yapmak sizin için zor olabilir. Ayrıca saçlarınız azsa ya da ince ise topuz modellerini çok tavsiye etmiyoruz. Çoğu topuz modeli oldukça sıkı olduğu için saçlarınızı dökebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.