Moda Model

Farklı Saç Örgü Modelleri

05.10.2018
1.385
Farklı Saç Örgü Modelleri

Saç Örgü Modelleri her kadının severek kullandığı ve birçok kıyafet ile de rahatlıkla kombinlenen saç modelleri arasında yer alır. Örgü modelleri hayatımızdaki popülerliğini devam ettiren saç stilleri arasında yer alır. Klasik modeller hala devamlılığını sürdürmeye devam ederken farklı modeller de dikkat çekiyor. Hanımlar örgü modellerinde farklılıklar aradığı için artık farklı modeller de dikkatleri üzerlerine çekmeye başladı.

Saç Örgü Modelleri arasında farklı modeller sık sık görülmeye başladı. Bununla birlikte de hanımların ilgisi buraya yöneldi. Örgü modelleri hiçbir zaman için eskimediği için daha çok yenilenmeye ve farklı detaylarla süslenmeye başladı. Özellikle yaz aylarında saç toplamaya çok fazla ihtiyaç duyulur. Bu nedenle örgü modelleri çok sık tercih edilen saç modellerindendir. Uzun saçlı hanımların bu anlamda seçenekleri çok fazladır.

Farklı saç stilleri her zaman için hoş bir görünüm yaratmaya olanak sağlayan özelliklerdendir. Bu nedenle hanımlar şıklıklarını tamamlarken saçlarına çok fazla özen gösterirler. Kullanılan kıyafetlere göre değişen saç stilleri aynı zamanda ortama göre de farklılık gösterir. Ancak örgü stilleri her anlamda her kıyafetle uyum sağlayabilecek geniş bir model seçeneğini hanımlara sunar. Bundan dolayı da sıklıkla tercih edilen saç modelleri arasında yer alır.

Düğüm Örgü Saç Modeli

Düğüm örgü modeli aslında daha çok uzun saçlı hanımların tercih ettiği modeller araısnda yer alıyor. Kullanımı rahat ve kolay olan bu saç stili daha çok abiye kıyafetlerle ve daha çok davet tören gibi katılım gerektiren alanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Bunun yanında açık tonlu saçlarda daha çok kendisini gösteren bir model olarak düşünülebilir. Sarı ve açık kahve tonlarında saç renklerinde bu model çok şık bir görünüm sağlar. Uygun aksesuarlarla tamamlandığında ise çok zarif bir model haline gelecektir.

Düğüm örgü modeli ilkbahar ve yaz aylarında çok fazla kullanılan modeller arasında olmaya başladı. Bunun nedeni de davetlerin ve törenlerin de daha çok olduğu dönem olmasından kaynaklanmaktadır. Kalın tutamlarla örülmüş bu saç örgüsü sayesinde sağlıklı saçlar dikkat çekici bir şekilde ortaya çıkacak. Bu hacimli, iri örgü modeli hem dikkat çekici hem de zarif bir görüntü yaratacaktır.

Gizli Örgülü Topuz Modeli

Saçların sıkı toplanmasından hoşlanan ve topuz seven her kadın bu modeli de severek kullanacaktır. Topuz ve örgünün birleştiği bu modellerde saçların şık ve güzel göründüğünü tahmin etmek herhalde mümkündür. Örgülü modeller her zaman tercih edilen model olması ile birlikte topuz ile daha da ilgi çekici olarak odak noktası haline gelir. Bu durum da beraberinde şık ve hoş bir görüntüyü getirir.

Hem çok genç hem de havalı görünen bu örgü sayesinde hafta sonu için kusursuz bir görüntü yakalamak mümkün hale gelir. Sokak modasında spor modellerle ve jeanlerle kullanılabilen modeller arasında yer alır. Özellikle renkli saçlara sahip kadınlar için bu örgü modelleri biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

Küçük Minik Örgüler

Küçük minik kibar örgüler saçı hareketlendirmek adına çok şık ve zarif bir görünüm kazandıran özellikle yine uzun saçlı hanımların tercih ettiği modeller arasında yer alarak farklı bir görüntünün yaratılmasını sağlar. Hem de acil bir saç düzenlemesi için gayet uygun bir seçenek olarak düşünülebilir.

Saçların sadece tek bir yanını balık sırtı yapıp diğer tarafını ise açık bırakarak minik örgülerle hareketlendirerek farklı alanlarda kullanmak mümkün hale gelir. Zaten normalde şık bir görüntü olan balık sırtı bu şekilde daha da hareketli ve güzel bir görünüm sağlar.

Kılçık Örgü Modeli

Geniş ve salaş örgü modellerinin çok fazla tercih edilmesi ile birlikte kılçık modelinin de tarzını ve formunu değiştirerek daha salaş bir model olmasına yardım eder. Yine bu modelde de uzun saçlı hanımlar dağınık bir şekilde kılçık modelini tercih edebilirler. Bu modeli kullanırken ön taraftan küçük tutamlar halinde saç tutamları hoş bir görüntü haline getirir.

Halat Örgü Modeli

Halat saç modeli son zamanlarda sosyal medya da çok fazla dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. Yine uzun saçlı hanımların tercihleri arasında yer alan bu kalın modeli yapmak da oldukça kolay ve zahmetsiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.