Moda Model

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

14.01.2019
2.172
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?


Esmerlere Yakışan Saç Renkleri çok fazla sayıda olmasa da bazı belli ve değişmeyen renkler vardır. Bu renkler arasında tabi herkesin tahmin ettiği gibi kızıl tonlarıdır. Ancak kızıl tonlarında dikkat edilmesi gerekenler arasında bazı tonlar vardır. Ton derken çok canlı ve parlak kızıllar uzak durulması gereken renkler arasında yer alıyor. Ancak küllü kızıl tonlar biraz daha açık olacağı için bu ten rengiyle uyum sağlar. Kızılda ısrar ediliyorsa kızıl – kahveye kaçan tonları denemek daha doğru olacaktır. Kahverengi, her zaman hem esmerlerin hem de buğday tenlilerin tercih ettiği renklerden biridir.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri aslına bakılırsa sınırlı sayıda diyebiliriz. Esmer hanımlar genellikle sarı tonlarına merak salarlar. İlla ki her esmer hanım bir kez de olsa sarı tonlarından birini denemiştir. Hhatta bunu yaptıktan sonra da çok fazla pişman olmuştur. Sarı ve tonları esmer hanımların yine en son terci edecekleri renkler arasında yer alır. Platin sarısı, altın sarısı tıpkı esmer ten gibi iddialıdır ve oluşturdukları renk zıtlığı da göz önüne alınırsa esmerlerin bu sarı tonlarından uzak durması gerekir. Bu tene bu kadar açık renkler uyum sağlamaz. Bu nedenle kahve tonları ya da açık kahve veya da küllü tonlar tercih edilirse daha iyi olacaktır.

Koyu renk saçlar esmerlere yakışmaz ancak siyah saç istisnadır. Esmerler mavi-siyah saç rengini tercih ettikleri takdirde çok güzel ve hoş bir görüntü yaratacaklardır.

Esmerler İçin Saç Tonları

Saç renklerinin dışında esmerler balyaj da attırabilirler. Bu renkler arasında yine külüü kızıl ve sarı tonları , açık olmayan ve kırmızıya kaçmayan kızıllar, mavi – siyah tonları ve kahve tonları kullanılabilir. Doğru renklerde kullanılan balyaj yüzü aydınlatır  ve bu sayede sinirli ya da sert görüntü de daha uzaklaşıp yumuşak bir ifade kazandırır. Dikkat edilmesi gereken doğal saç rengi ile balyaj arasındaki ton farkının baskın olmamasıdır. Yumuşak görüntüyü ya da ifadeyi verecek olan da renk geçişleri arasındaki uyumdur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.