Moda Model

Esmerlere Yakışan Renkler Nelerdir?

22.09.2018
992
Esmerlere Yakışan Renkler Nelerdir?

Esmerlere Yakışan Renkler genellikle beyaz tenli kadınlarda sırıtan renklerdir. Esmerlerde kahve tonları saç rengi en çok tercih edilen renklerdendir. Bu saçlar dama göz alıcı ve büyüleyici görünür. Aynı zamanda kestane tonları da yine bu şekilde dikkat çeken renk tonları arasında yer alır. Bu modelleri ön plana çıkarmak amacı ile ise pembe tonları çok sık tavsiye edilir.

Pembe tonları her zaman Esmerlere Yakışan Renkler arasında yer alır çünkü koyu teni yumuşatan ve bu renkleri ön plana çıkaran modellerdir. Bu nedenle esmer hanımların gardırobunda sıcak pembe tonlarına yer vermesi gerekir. Esmerlerin kesinlikle ve kesinlikle sarı tonlarındaki saç renklerini tercih etmemeleri gerekir.

Saçların ve tenin koyu renk olması daima açık ve canlı renkler kullanılması anlamına gelmez. Tabi ki koyu renkler de daima kullanılabilir bir durum olarak görülür. Özellikle lacivert ve lacivertin farklı tonları bu ten rengindeki hanımların vazgeçilmezleri arasında olmalıdır. Bu koyu renklerin esmerlere olan uyumunu kanıtlayan niteliktedir. Lacivert kıyafetlerle ya da elbiselerle olan kombinlerinizi kırmızı rujla tamamladığınız zaman göz alıcı bir görüntü elde etmek kolay olacaktır.

Esmerlerin Renk Tercihi

Esmer hanımların kolayca giyebileceği renklerden olan açık sarı cesaret gerektirmeyen renkler arasında yer alır. Sarışın hanımlar için ise bu durum çok zordur ve gerçekten kötü bir görüntü elde etmelerine neden olur. Sarıdan yana tercih edilen giyim ürünleri esmer hanımları açarak farklı bir görünüm elde etmelerini sağlarlar. Bu kombini tamamlamak için şeftali tonlarında bir ruj tercih edilerek kullanılması gayet şık bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Sarı her zaman için yaz rengi olarak görülür. Bu nedenle de kış mevsiminde çok fazla tercih edilmemeye çalışılır. Ancak bunun tam tersi sarı kış mevsiminde de rahatlıkla giyilir. Bu nedenle kış için de gardırobunuzda sarı renkli parçalara yer vermekte fayda var.

Beyaz ve krem rengi tercih edildiğinde ise esmer hanımlarda ten, saç ve göz rengi iyice meydana çıkar. Oldukça göz alıcı bir güzelliğe kavuşmak için hoş bir kombin ile bu renkleri tamamlamak gerekir. Bunun için yine çok açık olmayan aksesuarlar ve ayakkabılar ile bunu yapmak mümkündür. Özellikle davet ya da düğün gibi davetlerde bu renklerde tercih edilen abiye elbise modelleri ile şıklığı yakalamak mümkün olur. Bu şekilde oldukça zarif bir görüntü elde edilecektir.

Esmer hanımların renkleri arasındaki olmazsa olmazlardan olan tabi ki kırmızı… Kırmızı her zaman esmerlerde farklı bir hava oluşturur. Genellikle daha kadınsı ve daha çekici görünen kırmızı esmer hanımların en çok kullandığı renkler arasında yer alır. Kırmızı kıyafeti kırmızı rujla tamamlamak her zaman etkisini ikiye katlayan bir kombindir. Bu nedenle bu eklemeyi unutmamak gerekir.

Esmerlerin Kaçınması Gereken Durumlar

Esmer hanımların canlı renk kullanmasının yanında soft renkler kullanması da sıklıkla önerilen ve bu anlamda şıklık sağlamada da önemli bir rol oynayan renklerdendir. Ancak soft renklerden kasıt asla küllü ve solgun renkler değildir. Ayrıca koyu bordo, çim yeşili ve patlıcan moru tonlarından kaçınmak gerekir.

Bu sayılan renkler çok hoş olmayan bir görüntü elde edilir. Bu nedenle aslında renk seçiminin önemi de belli olur. Esmer hanımlarda özellikle renk seçimi çok fazla dikkat çeken özelliklerdendir.

Yine siyah renk aslında bir tartışma konusu olarak gündemde olan bir renktir. Siyah renk tabi ki her zamanın vazgeçilmeyen renklerindendir. Bu renkler hem sarışın hem beyaz ten hem buğday hem de esmerler tarafından tercih edilebilir. Ancak yine de siyahı çok fazla tercih etmemek gerekir. Esmer hanımların siyah tercih etmesi kendilerini boğması gibi nitelendirebilir. Siyah renk kullanılacağı zaman aslında farklı bir renk ile kombinlenerek kullanılması her zaman için iyi olacaktır. Bu şekilde kombinler de daha olası bir görüntü yaratır.

Hanımlar daima şıklıklarına önem verirler. Kendilerine has bir havası olan esmer kadınlar, renk olarak farklı ve uyumlu olmaya dikkat ederler. Her kadın şık ve güzel olmak ister. Bunun neticesinde de yapmak istedikleri kombinleri en iyi şekilde tamamlamaları gerekir. Hoş ve zarif bir görünmek için renkler vazgeçilmezdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.