Moda Model

Esmerlere Ombre Yakışır Mı?

Esmerlere Ombre Yakışır Mı?

Her dönemin en popüler saç rengi olan ombre kesinlikle denenmesi gereken saç renklerindendir. Ombreyle yapılan saç modelleri de oldukça şık modeller olup herkes tarafından kullanılması gereken modeller arasındadır. Sarı ombreden gümüş ombreye kadar pek çok farklı ombre rengini kullanabilirsiniz. Bu da hemen akıllara esmerlere ombre yakışır mı sorusunu getiriyor. Şimdi sizlere esmerlere ombrenin yakışıp yakışmadığını anlatacağız. Bu sayede eğer esmerseniz ve ombre yaptırmayı düşünüyorsanız aklınızdaki soru işaretini giderebilir ve kendinize uygun ombreyi yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise biz sizlere genel olarak bilgi vermekteyiz. Örneğin çok ince saç telleriniz varsa buna nasıl bakım yapacağınız gibi şeyleri ise yazımızın en sonunda sizlerle paylaşacağız.

Esmerlere Ombre Yakışır Mı?

Esmerlere Ombre Yakışır Mı?

Esmerlere ombre yakışır mı aslında oldukça kolaydır. Cevap evet esmerlere ombre oldukça yakışmaktadır. Ancak burada önemli olan birkaç detay tabii ki vardır. Esmer tenli kişilerin tenleri koyu olduğundan dolayı onların özellikle açık renklerde ombreler yapması tavsiye edilir. Örneğin sarı ancak aşırı parlak olmayan ombreler yapabilirsiniz. Sarı rengi hem sıcak hem de parlak olduğu için aşırı parlak sarı tonlarında seçmeniz hiç iyi olmayacaktır. Saç renginizle uyumlu olan bir sarı rengini tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçınıza oldukça hoş sıcaklık ve parlaklık gelecektir. Bunlarla beraber ombrenin nereden başlamış olacağı da elbette size kalmıştır. Saçınızın uzunluğuna göre seçmelisiniz.

Hem esmer hem de uzun saçlıysanız o zaman kesinlikle açık renklerde bu ombreleri denemelisiniz. Sarı renginin haricinde ombre renginizi açık kumral renklerinde de seçebilirsiniz. Saçınızın uzun olması ombre yaptırırken oldukça önemlidir. Eğer yeterli uzunlukta değilse o zaman saçınızda istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Bununla birlikte esmerlerin bu ombreleri yaparken yumuşak renk geçişleri yapmaları oldukça önemlidir. Keskin renk geçişleri saçınızın koyuluğunu da aşırı belirginleştirerek saçınızı ombre yerine parça parça iki renge boyamışsınız gibi görünecektir. Ayrıca ombre işlemi saçınız eğer ince telli ya da yıpranmışsa tavsiye edilmez. Çünkü bütün saç yorulması belirtisini daha da fazla göstermektedir. Bu yüzden şimdi sizlere saçınızı ombre yaptırmadan önce nasıl bakım yapabileceğinizi anlatacağız.

Esmerlere Ombre Yakışır Mı?

Ombre Öncesi ve Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ombre yapmadan önce saçlarınızı tabii ki bakım yapıp kalınlaştırmalısınız. Kalın saç telleri sayesinde oldukça güzel ve güçlü saçlarınız olacaktır. Ayrıca saçlarınızda yeterli miktarda nem olursa saçlarınız dökülmez ve daha dolgun bir görünüme kavuşur. Bunu sağlamak için sayfamızdaki doğal saç bakım yöntemlerine bakabilirsiniz. Şimdi söylememiz gerekirse o zaman zeytin yağı kullanabilirsiniz. Zeytin yağı saçlarınıza hem güzel bir ışıltı verecek hem daha güzel kokmasını sağlayacak hem de güçlendirecektir. Eğer bakımsız ya da aşırı işlem görmüş saçlarınız varsa bile zeytin yağını kullanabilirsiniz. Ancak anında etkisini fark etmeyebilirsiniz. Yapmaya başladıktan bir ay sonra genellikle çok net bir şekilde fark edilmektedir.

Ombre sonrası saç bakımı da öncesi gibi önemlidir. Saçlarınızın boyasının akmasını istemiyorsanız hele bu bakımları kesinlikle takip etmelisiniz. Saçınızı ombre yaptığınız için saç şampuanı ve bakım kreminizin kesinlikle doğal içerikli olmalıdır. Bazı kimyasallar saç boyalarının daha hızlı akmasına neden olmaktadırlar. Buna dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca güneşe çıkmanızı da önermiyoruz. Bunun nedeni de tabii ki güneşin saç renkleri üzerindeki etkisi. Eğer dışarıda fazla vakit geçirecekseniz ya da sürekli dolaşmanız gerekiyorsa o zaman saçınızı güneşten koruyan spreyleri tercih edebilirsiniz. Bunu spreyleri saçların güneş kremi gibi düşünmelisiniz. Ayrıca banyo yaparken sıcak sudan kaçınmanız da ombrenizin süresini uzatacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.