Moda Model

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım denildiği zaman akla hep ilk kadınlar gelir. Fakat erkeklerinde bakım yapması oldukça doğal ve gereken bir durumdur. Erkeklerde pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak için bakım yapmalıdır. Bakım yapmak isteyen her erkeğin aklına gelen ilk soru genelde erkek cilt bakımı nasıl olmalıdır oluyor. Fakat kadın cilt bakımından neredeyse hiç farkı yoktur. Eğer kişi günlük hayatta fondöten gibi makyaj yapıyorsa o makyajı günlük olarak temizlemesinin çok önemli olduğunu bilmelidir. Doğru ve etkili bir bakım isteyen herkes sadece yüzüne maske yapmamalı aynı zamanda da havlularını ve yastık kılıflarını temiz tutmalıdır. Erkek cilt bakımı nasıl olmalıdır hep beraber aşamalı bir şekilde öğrenelim.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Aşamalarıyla Erkek Cilt Bakımı Rutini

Aşamalarıyla erkek cilt bakımı rutini oldukça önemlidir. Bu bakımı günlük rutin halinize getirmeniz oldukça önemlidir. Cilt bakımı tamamıyla düzene bağlıdır. Düzenli bir bakım rutini yapmazsanız istediğiniz gibi sonuç alamayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ilk önce yüzünüze çift aşamalı bir yıkama yapmalısınız. İlk önce yağ bazlı bir temizleyici ile yıkamalı daha sonrasında da su bazlı bir temizleyici kullanmalısınız. Daha sonra cildinizdeki soruna göre serum kullanmalısınız. Eğer herhangi bir problem yoksa sadece aydınlık bir görünüm katmak istiyorsanız C vitamini serumunu uygulayabilirsiniz. Cildinizin serumunu emdikten sonra nemlendirici kullanmalı ve cildin onu da emmesini beklemelisiniz. Bu süre yaklaşık olarak 10 dakikadır. Daha sonrasında da güneş kremi kullanarak sabah rutinini bitirebilirsiniz. Eğer bu günlük rutininizi her sabah yaparsınız cildiniz daha parlak ve güzel görünecektir.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Gece Cilt Bakım Rutini

Akşam eve geldikten sonra genelde insanın gözenekleri gün pisliği ile dolmuş oluyor. Bu sorunu çözmek için gece cilt bakımı rutinini düzenli uygulamalısınız. İlk adım olarak önce cildinizi iki aşamalı olacak şekilde yıkamalısınız. Daha sonrasında yüzünüze makyaj pamuğu ile tonik uygulamalısınız. Tonik cildinizi derinlemesine temizleyecek ve gözeneğinizi küçültecektir. Toniği kullandıktan 5 dakika sonra yine C vitamini serumu sürüp beklemelisiniz. 10 dakika sonrasında ise nemlendirici ile bakım serüveninizi bitirmelisiniz. Haftalık olarak kil maskesi gibi maskeler yapmanızda cildiniz için oldukça iyi gelecektir.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.