Moda Model

En iyi Saç Örgü Modelleri

En iyi Saç Örgü Modelleri

Merhabalar. Bildiğiniz gibi her ortama yakışabilecek bir saç olan örgü modeli yapmak istiyorsunuz ancak herhangi bir saç örgüsü istemiyorsanız o zaman en iyi saç örgü modelleri için doğru adrestesiniz. Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ya da davetlerde yapabileceğiniz bu örgü saç modelleri herkesten farklı görünmenizi sağlayacaktır. Çoğunuz neden ev için bu saç modelini yapmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bunun nedeni tabii ki elinizin alışması için. Ne kadar sık aynı modeli yaparsanız ya da farklı modeller denerseniz, dışarı çıkmadan önce kendinize o kadar kısa sürede saçınızı örmeyi tamamlarsınız ve o kadar güzel görünür. Evde durup dururken bunu yapmak kulağa biraz garip gelebilir ancak deneyim her şeyden üstündür.

En iyi Saç Örgü Modelleri

En iyi Saç Örgü Modelleri

En iyi saç örgü modelleri için kuaföre gitmenize ya da başkasından yardım istemenize gerek yoktur. Biraz kollarınızı ağrıtsa da kendi saçınıza örgü örebilirsiniz.  Özellikle iki tane ayna oldukça yardımcı olacaktır. Saçınızı örerken büyük ayna yüzünüzü görecek şekilde oturun. Orta boy bir masa aynası da elinizin altında bulunsun. Her örgü bittikten sonra orta boy masa aynasını kafanızın arkasını gösterecek şekilde büyük aynaya yansıtın. Eğer sadece tek bir aynanız varsa o zaman telefonunuzu kullanabilirsiniz. İster kamerayı açın ayna gibi kullanın ister masaya sabitleyip kafanızın arkasının fotoğrafını çekin. Telefonu ayna gibi kullanmak biraz zor olacağından kamera özelliklerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

En iyi saç örgü modelli tabi ki süsleme yapılmadan bitmez. Saç süslemesi yaparken özellikle güzel desenleri olan tel tokaları kullanabilirsiniz. Tel tokaları saç örgülerinin arasına yerleştirin böylece hem düşmezler hem de güzel görünürler. Özellikle düğün gibi olaylarla saç tokaları daha da güzel olacaktır. Küçük çocuklar için örgü saç yapıyorsanız ve süslemek istiyorsanız akla ilk gelen tabii ki simlerdir. Küçük çocuklar çok koşup, oynayıp terleyecekleri için saçlarına fazla sim dökmenizi tavsiye etmiyoruz. Yoksa terden ağızlarına, gözlerine vs. sim girebilir. Bu yüzden ışıltı verecek kadar sim yeterli olacaktır. Tabii ki sadece çocuklar değil yetişkin olan sizler de saçlarınıza sim döküp çok şık olabilirsiniz.

En İyi Saç Örgüsü Modeli İçin İdeal Renk Nedir?

En iyi sonucunu elde etmek istiyorsak o zaman saç renginizi de değiştirmeniz gerekebilir. Tabii ki bu istediğiniz modelle ilgilidir. Örneğin genel olarak her model kumral saç rengiyle iyi gider ancak siyah saç rengiyle iyi gidecek modeller daha kısıtlıdır. Bunun nedeni siyah koyu olduğu için özellikle küçük örgülerin de kullanıldığı saç modellerinde fazla belli olmayabilirler. Eğer saçınız çok koyuysa ve kendinize örgü örmeyi seviyorsanız o zaman saç renginizi biraz daha açarak oldukça şık ve güzel bir görüntü elde edersiniz. Kızıl kadınlar için de bu geçerlidir. Özellikle koyu kızıl saçlar örgü modelini fazla belli etmeyeceklerinden dolayı tavsiye edilmemektedir.

Ancak örgü modelleri için olabilecek en iyi saç modeli tabii ki bu değildir. Birbirinden farklı renkleri kombinleyip saçınızı boyayabilirsiniz. Saç tebeşirleri ya da bir iki haftalık yarı kalıcı boyalar oldukça işinizi görecektir. Özellikle bu boyalarda kimyasal maddeler daha az olduğundan saçınıza sadece renk vermeyecek aynı zamanda besleyecektir de. İster örgünüzü ördükten sonra ister örgünüzü örerken saçınızı tebeşirle boyayabilirsiniz. Örgünüzün tek tarafı düz şekilde yeşil diğer tarafı pembe olsun istiyorsanız örgüyü ördükten sonra tebeşirle boyamanız oldukça uygun olacaktır. Ancak renkler karışık olsun istiyorsanız o zaman saçınız açıkken tebeşirle ya da boya ile boyamış olmanız daha iyidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.