Moda Model

En İyi Renk Kombinleri

08.10.2018
1.012
En İyi Renk Kombinleri

Kadınlar her zaman için şık görünmek isterler. Bu nedenle de şıklıklarını birbirine uygun modellerle tamamlamak isterler. Renk Kombinleri ni birbirine uydurup şık ve zarif bir görüntü yakalamayı isterler. Bu nedenle her kadın kıyafet seçimlerinde renk uyumuna ve kombinine dikkat eder. Bunun sağlanması da istenen şıklığı yakalamaya yardımcı olan etmenlerden biridir. Farklı kombinler ve farklı tonların uyumunu yakalamak bazen hiç benzersiz bir kombin yaratabilir.

Renk Kombinleri ni yaparken özellikle yaz mevsimlerinde dikkatli olmak gerekir. Çok fazla renk kullanıp çok fazla karıştırmamak gerekir. Özellikle de bu renkler çok ayrı tonlardaysa fazla renk seçmemek gerekir. Bu renkler yaz mevsiminde canlı renklerle daha çok kombinlendiği için daha fazla karışık görüntü elde etme olanağı yüksektir.

Yaz mevsiminde yapılan kombinler renkli modelleri içerir. Yaz mevsiminde canlı renkler ön plandadır. Bu nedenle de cıvıl cıvıl kombinler tercih edildiği için çok fazla rengi bir arada görmek mümkün olur. Bu durum neticesinde karmaşık bir görüntü elde etmemek amacıyla araya rahatlatıcı geçişlerin sağlanması için açık tonlar atılmalıdır.

Renklerin Uyumu

Renk uyumunu yakalamak için daha çok renk bilgisi gerekir. Renk uyumunu yaratmak her zaman için en şık görüntüyü yaratmak amacı ile iyi bir adımdır. Kıyafet, aksesuar ya da ayakkabı gibi her alanda kombini tamamlamak mümkündür. Bu tamamlayıcıların renk uyumunu sağlamak da en önemli noktalardan biridir.

Gri tonuna göre de değişmekle birlikte oldukça tarz ve pek çok alanda kullanılan bir renktir. Kombinasyonlarda fuşya, kırmızı, pembe, mavi ve ultraviyole gibi daha çok koyu ve canlı tonların tercih edildiği görülür. Bu sebeple 2018 yılının en çok tercih edilen renkleri arasında yer alan gri tonları yer alıyor.

Renklerin Geçişleri ve Kombini

Sarı zaman zaman trend olan ancak zirvedeki yerini pek de koruyamayan bir renk olarak karşımıza geliyor. Özellikle yaz aylarında ve sonbaharda sıklıkla tercih edilen renklerin de başında sarı geliyor desek yanılmayız. Sarı renkler için kombinlerde siyah her zaman yer alabilir. Örneğin; siyah stilettonuzu sarı bir çanta ile kombinleyerek elegant bir görünüm yaratabilirsiniz. Son senelerde sarının pastel tonları özellikle moda, tasarım ve dekorasyon alanlarında sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Özellikle mavi, lila, mor, gri ve siyah ile birlikte kombinlendiğinde sarı rengi kendini çok daha iyi gösterecektir.

Sonbaharın renklerinden ve aynı zamanda yazın da cıvıl cıvıl renklerinden olan turuncu ile kombin yapmak isteyenler mavi, lila, mor, beyaz ve siyah renklerini gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Kahverengi özellikle modada yükselen bir trend olan retro içerisinde kendine önemli bir yer edinir. Ayrıca dekorasyon içerisinde de sıklıkla tercih edilen kahverengi ile çok başarılı kombinler ortaya çıkarabilirsiniz. Turkuaz, krem rengi, pembe, yeşil ve bej renkleri ile kahverengi çok harika kombinler yaratabilecek.

Pembe yıllarca topluma uzak bir renk olarak muamele görmüş olsa da artık, her kesim tarafından hayatın farklı alanlarında sıklıkla kullanılan bir renklerden biri olmuştur. Bu nedenle de bu sezonda da çok fazla tercih edilecek. 2018 sezonunda gözlere çok fazla görünmese de kullanılan pembeler 2019 sezonunda daha çok karşımıza gelecek.

Renk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Öncelikle kişinin kendisini tanıması saç rengini, ten rengini ve kilosunu bilmesi gerekir. Fiziksel özellikler genellikle renklerin belirlenmesi açısından daha rahat bir seçenektir. Çünkü saç rengi, ten rengi renk uyumunda büyük bir önem taşır. Renkli kıyafetlerde dikkat edilmesi gereken renk uyumu daha da önemlidir. Bu duruma neden olan ise canlı renklerin uyumunda daha çok sorun yaşanmasından kaynaklıdır.

Ten rengine uygun tonlar belirlendikten sonra yapılması gereken bu tonlara uygun renkleri belirlemek olacak. Bu renkleri belirlerken de çok fazla karışık tonlar seçmemeye özen gösterilmeli. Bu uyum sağlandığında şıklık da yakalanmış olacak.

Renk seçimleri her anlamda uyumu yakalamak için birbirinin tonlarında olursa eğer şık bir görüntü olarak elde etmek mümkündür. Farklı tonlarda ise birbiri ile uyum sağlayacak renkleri seçmek gerekir. Bu anlamda mercan rengi ile kahve rengi seçmek yerine siyah modelleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.