Moda Model

En İyi Kırışıklık Karşıtı Kremler

21.07.2020
139
En İyi Kırışıklık Karşıtı Kremler

Zaman geçtikçe yaş almaya ve yaşlanmaya başlarız. Cildimiz eskisi gibi fresh ve kırışıksız, vücudumuz da eskisi gibi dinç olmaz. Ancak düzenli olarak bakım yaparsak ve cildimizin, vücudumuzun ihtiyaçlarını karşılarsak durumu biraz da olsa değiştirebiliriz. Çoğu zaman belli bir yaş gelindiğinde kırışıklıklar arttığında insanlar krem kullanmaya başlıyor. Aslında bu cildiniz için yanlış bir davranış. Cildinizin ve vücudunuzun her zaman neme ihtiyacı vardır. Düzenli olarak cilt tipinize uygun kremi sürmelisiniz. Ancak belli bir yaştan sonra sadece nemlendirmek yetmeyebilir. 25 yaş ve üzeri için artık göz kenarlarında kırışıklıklar, kaz ayakları, gülme çizgileri, marionette çizgileri, kaş arası ve dudak üstündeki kırışıklıklar kendini belli etmeye başlar. Durum böyle olunca da hem nemlendirici hem de kırışıklık karşıtı kremler en yakın arkadaşımız olur. Çoğu kadın bu dertler muzdarip olduğu için sizlere en iyi kırışıklık karşıtı kremlerden biraz bahsedelim dedik.

Kırışıklar çoğunlukla cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşan çizgilerdir. 25 yaş ve sonrasında cilt, kolajen üretimini ve elastikiyetini azaltmaya başladığı için yavaş yavaş kırışıklanmalar da başlıyor. Buradaki asıl olay 25 yaşına kadar cildini ne kadar nemlendirir, ona ne kadar iyi bakarsan kırışıklık karşıtı kremler kullanmaya da bir o kadar geç başlarsın. Ayrıca sağlıklı beslenmek, uyku düzeni, sigara ve alkol kullanmamakta cildin kırışma yaşını daha ileriye atan faktörlerdir. Mümkün olduğunca stresten, hava kirliliğinden uzak durmakta size bu konu da fayda sağlar. O zaman bakalım, en iyi kırışıklık karşıtı kremler hangileriymiş.

En İyi Kırışıklık Karşıtı Kremler Hangileri?

Kırışıklık karşıtı krem tercih ederken ilk olarak cilt tipinizin nasıl olduğunu iyi bilmelisiniz. Hassas, normal, akneye meyilli gibi birçok cilt tipi var Bunu öğrendikten sonra alacağınızın kremin içeriğini güzelce inceleyin. Kullanılan malzemeler zararlı değilse eğer ve fiyatı da size uygun geldiyse alıp, bakımınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak sizlere hem içeriğinde etkili ürünlerin kullanıldığı hem de fiyatı muadillerine nazaran daha uygun olan kırışıklık karşıtı kremlerden bahsedeceğiz.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Kırışıklık Karşıtı Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 remi hem gece hem gündüz hem de gündüz 20 faktör olarak 3 farklı seriden oluşuyor. Kremin içerisinde bulunan Pro-Xylane sayesinde cildin destek liflerini güçlendiriyor ve yüzünüzün yeniden şekillenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda gündüz kremi 20 faktörlü olduğu için sizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor.

Vichy Slow Age Kremi

İçerisinde bulunan probiyotik ve doğal kaynaklı hyalüronik asit sayesinde ciltteki nemi artırır, ince çizgi ve kırışıklıklara karşı savaş açar. Aynı zamanda çevresel faktörlerden dolayı oluşan kırışıklıkları da azaltmaya yardımcı oluyor.

Kestane özü ve soyayı içerisinde bulunduran bu krem cildi güçlendirip, kırışıklıkları azaltır. C ve E vitaminlerinde içerisinde bulunduran bu krem, ciltteki sıkılığın kaybolmasına karşı savunma sağlar.

Bu ürün cildiniz için 3 farklı fayda sağlar. Ciltteki kırışıkları önlerken cilt yapısını eşitler ve aynı zamanda cildi aydınlatır. İçerisinde Ölmezotu, C vitamini ve çayır papatyası bulunuyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.