Moda Model

Emziren Anneler Ne Giymelidir? 

17.09.2018
1.579
Emziren Anneler Ne Giymelidir? 

Emziren Anneler her zaman için bebeklerin ve kendi sağlıklarını düşünmek zorundalar. Bu nedenle de bazı zamanlada kıyafetlerine de dikkat etmeleri gerekir. En ufak bir üşütme hem bebeğe hem de anneye zarar verir. Bu şekilde de üşütmeleri sıkıntı yaratabilir. Aynı şekilde bebeklerin de huzursuzlukları tutabilir bu nedenle anneler ve özellikle de emziren anneler giyimlerine dikkat etmelerinde fayda vardır. Bu şekilde en iyi sonuç olacaktır. 

Emziren Anneler için farklı modellerde kıyafet önerileri vardır. Bunlardan en çok kullanılan modeller arasında da tabi ki ön yaka kısmı düğmeli olan modeller vardır. Bu modeller her zaman emzirme konusunda kolaylık sağlar. Hatta bol ve salaş kıyafetler tercih edildiğinde daha da rahat edeceklerdir. Bu tarz kıyafetleri düğmeli olmasa da kullanabilirler. Çünkü toparlaması da dağıtması da çok kolay olan modellerdir. Bebeklerin istekleri bu şekilde kolaylıkla sağlanır. 

Yakın dönemde hayatımıza katılan ve aslında kurtarıcı olarak nitelendirilen emzirme örtüleri ile her alanda ver her yerde bebek emzirmek artık çok kolay oldu. Emziren annelerin hayatını kolaylaştıran bu modeller daima kullanıma uygun olduğu için anneler de bebekler de rahat eder.  

Düğmeli modeller yanında fermuarlı ve basic tişört ya da bluzlar da u anlamda oldukça kolaylık sağlar. Bu şekilde önden düğme ya da fermuarlı olan tek parça kıyafetler (elbise ya da tulum gibi) de kullanıma uygun hale gelir. Birçok emziren kadının da rahat etmesini ve diğer normal kadınlar gibi kıyafet tercih etmelerine olanak sağlar.  

emziren kadın giyimi

Emzirme Esnasında Giyilen Kıyafetler Nasıl Olmalıdır? 

Emzirme sırasında anneler her zaman bebeklerinin rahatlarını düşündüklerinden çoğu zaman evden çıkmadan daha rahat olacaklarını ve bu işlemi daha rahat yapacaklarını düşünürler. Ama aslında kendilerini evde tutmak zorunda değiller. Hem emzirme örtüsü hem de rahat bir kıyafet emzirmeyi zor bir işlem gibi göstermekten kurtarır. 

Emzirme için giyilmesi gereken kıyafetlerin iki parça olması her zaman için en rahat seçenektir. Tek parça kıyafetler emzirme konusunda ve esnasında rahatlık ermez. Ayrıca göğüs kısmında sıkıntılar yaratabilir. Iki parça kıyafet tercihi bu anlamda en doğru seçenek olacaktır. Iki parçalı giyside her şekilde rahatlık sağlanır.  

Serin günler için yine iki parçalı kıyafet tercihleri için bluz ya da tişörtün altına ince kolsuz atlet ya da tişört tarzı bir kıyafet tercihi hanımları bu anlamda rahat ettirir. Ayrıca emziren kadınların bazı durumlarda göğüsten süt gelme gibi durumlar yaşandığından sıkıntılar meydana geliyor. Bu atlet ya da ince kolsuz bluz hem bunu önler hem de rahat ettirir. Bu gibi durumlar için ayrıyeten sutyen içerisine bir parça selpak ya da mendil yerleştirilmesi de olası bir küçük kazayı engellemeye yardımcı olur. 

Emzirme Sutyeni 

Emzirme dönemlerinin bir kurtarıcısı da olmazsa olmazlardan olan emzirme sutyenidir. Emzirme sutyeni birçok çeşit ve modele sahiptir aslında. Bunun en güzeli ve en rahatı tek elle rahatça kapatılan ve üstten açılıp kapanan modellerdir. Bu modellerle rahat etmemek söz konusu bile olamaz. Tercihleriniz arasında mutlaka bulunması gereken modeller arasında bu sutyen olmalıdır.  

Emzirme sutyeni alamadıysanız bunu kendi imkanlarınız doğrultusunda da yapabilirsiniz. Ince kalınlıkta bir sutyenin göğüs ucuna denk gelen kısımdan yuvarlak bir parça kopararak bir cırt cırt ya da eçıt çıt yaparak  yine emzirme sutyeni haline getirmeniz mümkün olur. 

emzirme sütyeni

Emzirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Emzirme esnasında kıyafetlerde sorun yaşamamak için bir beden büyük modeller de tercih etmenizde yarar olabilir. Hem rahat hareket olanağı hem de kolay emzirme seçeneği sunan modeller daha çok tişörtlerde  karşımıza gelir. 

Emzirme sutyeni uygulamasında örnek olarak kendi sutyeninizden yararlanabileceğinizden bahsetmişken burada göğüs ucunun mikrop kapmamasını sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle de göğüs bakımına her zamankinden daha çok dikkat edilmesi gerekir.  

Nemli kalan göğüs ucu da sutyenle kapatıldıktan sonra bakteri üretimine uygun hale gelebilir. Bunun önüne geçmek adına da bakımının iyi yapılması gerekmektedir. Aksi durumlarda bebeklere de sorunlar ya da ağız enfeksiyonları yaşanması mümkün hale gelir. Bunları en aza indirmek adına dikkatli olunmalı ve gereken tüm önlemler alınmalıdır. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.