Moda Model

Emre Durmuş Kimdir? – Kaç Yaşındadır?

14.09.2018
951
Emre Durmuş Kimdir? – Kaç Yaşındadır?

Emre Durmuş u, sırt çantası ile birlikte 2015 yılından beri dünyayı gezmeye deva eden bir gezgin olarak tanıtabiliriz. Şimdiye kadar geçen sürede 40 ila 50 arasında farklı ülke gezmiş olan gezgin Emre Durmuş Kimdir?, nedir diye bakılınca şu an yaptığı bu işten gayet memnun olan bir genç adam ile karşı karşıya geliriz. Emre Durmuş çok genç olmasına karşın şu yaşına kadar kendisine bir macera bularak değişik yerler görmüştür. Genç gezgin şu anlamda çok fazla ilgi görüyor.

Peki bu Emre Durmuş Kimdir? youtuber olan aynı zamanda gezgin olan Emre Durmuş Hatay’da geçen lise öğreniminden sonra otostop ile şehir şehir dolanan genç youtuber İstanbul’da elektrik elektronik mühendisliği kazanıp İstanbul’a geldi. 1993 Hatay doğumlu olan Emre Durmuş, yollarda yaşadığı maceraları ve başından geçenleri anlattığı bloğunda da bulmak mümkündür. Bu şekilde onun gibi olmak isteyen ya da böyle bir durumda olup nasıl bir yol çizmesi nelere dikkat etmesi gerektiğini gösteren tecrübelerini anlatıyor.

Sırt çantası ile beraber dünya turundaki genç gezgin, fotoğraf, film ya da hayat hikayeleri ile klasik gezgin çocuk portresinden uzaklaşarak aslında bir değişim yolculuğunda olduğunu söylüyor.

Emre Durmuş Nasıl Seyahat Eder?

Emre Durmuş bunun için aslında kendisini anlatıyor. Kısaca buna özgürce olduğunu söyleyen genç gezgin, kendisi gibi olmak isteyen gençlere ve gezgin adaylarına örnek olacak konumda. Bu da gençlerin etraflarında böyle birinin bulunması nedeniyle cesaret ve istek uyandırıyor.

Genç gezginin seyahat isteği kesinlikle özgür olmak. Bu nedenle seyahat öncesi kesinlikle uzun hazırlıklara girilmesinden istemiyor. Bu şekilde uzun hazırlıklar, seyahat planları, rota belirlemeler genç youtuber gezginin pek de umrunda olmayan bir durum. Kendisini kaptırıp rastgele nereye isterse oraya gitmek istiyor.

Hiçbir şekilde gittiği yerlerde de hangi ülkeye ya da ile ne kadar zaman ayırması gerektiğinin planını yapmayan Emre Durmuş, bu soruları komik görüp endi kafasına göre hareket etmeyi her zaman daha ön planda görüyor. Tamamen serbestlikten yana olan ve müzik kulaklık ve fotoğraf ile yoluna devam eden biri.

Merakı onu gezmeye yönlendirdiği ve buna imkan bulduğu için çok şanslı olan Emre Durmuş, bazen kötü sonuçlarla da karşılaşabiliyor. Bu durum seyahat esnasında ya da öncesinde ya da sonrasında olabiliyor. Ama kötü sonuçlardan ders çıkarabilen biri olduğunu dile getiren gezgin youtuber bu anlamda şanslı olduğunu ve bu hatalardan ya da sonuçlardan kulağına küpeler edindiğini de açık sözlülükle bahsediyor.

Emre Durmuş Neden Seyahat Ediyor?

Emre Durmuş aslında meraklı bir youtuber. Bu nedenle de sıklıkla gezmeyi ve araştırmayı severek yapan biri. Birçok ülkede birçok fotoğraf çekerek kendi instagram, blog ve facebook hesaplarında yayınlayarak takipçileri ile de paylaşabiliyor. Bu şekilde merakları da gideriyor.

Japonya da bazı alanlarda konser fotoğrafçılığı da yapan genç gezgin gittiği ülkelerde de aktif olup aslında boş durmuyor. Zamanını tamamen değerlendiren ve boş durmaktan da hoşlanmayan Emre, fotoğraf işlerinde çok önemsediğini belirtiyor. Bu nedenle onunla ilgili kendisini iyice geliştirmek ve bu alanda da ilerlemek istiyor. Bakış açısının farklı olduğu ve bu nedenle de fotoğraflarına olan ilginin arttığı da aslında ortada olan bir durum.

Herkes dünya turunun biteceği zaman ne olacağını merak ediyor. Ancak henüz hiçbir şey bitmediği için genç adam biteceğini nerden belli diye esprili bir yanıtla takipçilerine sesleniyor.

Fotoğraf çalışmalarının ardından aslında bölümünden memnun olmayan ve farklı bir bölüm tercih etmeyi düşünen Emre Durmuş, gerçekten istediği ve severek yapabileceği mesleği, bölümü tercih etmek istiyor. Bunun için karşısında uzun bir yol olacak. Bu arada tabi gezmeye de belki kısa bir es vermesi gerekebilir. Ama şu anki durumundan artık bayağı yer gezmesi dolayısı ile memnun olduğu da ortada.

Bu gezmek konusunda ise ne fazla destekçisi olan kesim ailesi daha sonra ise takipçileri. Ailesi bu anlamda büyük bir destek sağladığı için içi çok rahat. Bu nedenle de aile desteğinin önemini vurgulayan genç gezgin diğer ailelerin de bu konuda destek bekleyen çocuklarına destek olmalarını aşılıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.