Moda Model

Ece Seçkin Kimdir?

25.08.2018
1.518
Ece Seçkin Kimdir?

Yaz şarkılarıyla Türk müziğine damga vuran Ece Seçkin kimdir? Kendisi Türkiye’nin en çok dinlenen şarkıcılarından birisidir. 12 Eylül 1991 doğumlu olan Ece Seçkin doğma büyüme İstanbulludur. 3 yaşında piyano çalarak müzik kariyerine başlamıştır. Annesi piyano öğretmeni olan Seçkin çok iyi derecede piyano çalabilmektedir. 1998 yılında girdiği konservatuvar sınavında piyano bölümünü birincilikle kazanmıştır. Tüm müzik eğitimini bu okulda alan Ece Seçkin Filiz Coşkuner’den bale eğitimi almıştır. Müziğe olan tutkusunun yanı sıra bale ve dans bölümlerinde 8 yıl boyunca eğitim aldı.

Lise yıllarında arkadaşları ile birlikte kurduğu müzik grubunun solistliğini üstlenmiştir. Okul yıllarında katıldığı yarışmalardan dereceler alan Seçkin 2006 yılında Levent Arslan’dan şan dersleri almaya başlamıştır. Lise yılları müzikle geçen Ece Seçkin, üniversite sınavına girerek konservatuvar dışında bir bölüm tercih eder. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Seçkin müziğin yanı sıra akademik hayatında da başarılı olmak istemiştir. Üniversite eğitimini bir yıl tamamladıktan sonra 2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatı için dönüm noktası olmuştur.

Ece Seçkin Bakır Saç Rengi

Ece Seçkin Boyu – Yaşı Kaç?

Ozan Doğulu ile tanışmasından yaklaşık 1.5 yıl sonra Ağustos 2012’de Doğulu Production markasından ilk albümü “Bu Ne Yaa”’yı çıkartmıştır. Albüm çalışmaları bizzat Ozan Doğulu prodüktörlüğünde yürütülmüştür. Albümün çıkış parçası Bu Ne Ya Deniz Erten imzası taşımaktadır. Şarkının klibinde ilk defa 50 kişilik kast ekibi kullanılmıştır. Şarkının klibini Murad Küçük çekmiştir. 2013 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında ödül kazanmıştır.

2014 yılında “Şok Oldum” albümü ile hayranlarının karşısına çıkmıştır. Çıkış şarkısının arenjesi Ozan Doğulu tarafından yapılmıştır. Daha sonra 2015 yılında ilk maxi single’ı Aman Aman’ı çıkarmıştır. Albümde Ayşen & Kemal Şimşekay imzası taşıyan Follow Me adında bir popüler bir şarkısı daha çıkmıştır. Şu anda 27 yaşında olan sanatçı 1.55 boyundadır. Kahverengi göz rengine sahip olan şarkıcı 46 kilodur. Ece Seçkin Aman Aman albümünde çıkardığı Hoşuna Mı Gidiyor şarkısı ile Youtube’da 80 Milyon izlenme almıştır. Ece Seçkin kimdir?

Ece Seçkin

Ece Seçkin Saç Rengi

Ünlü şarkıcının doğal saç rengi koyu kumraldır. Ancak ilk albümünden sonra saçlarında imaj değişikliğine gitmiştir. Bugüne kadar birçok saç rengi tercih eden Ece Seçkin ilk olarak saçlarını Bal Köpüğü olarak da bilinen bir tona boyatmıştır. Eğer bu rengi istiyorsanız saç boyalarının 8.0 numarasını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık bir yıl boyunca bu saç rengini kullanan sanatçı 2015 yılında saçlarını radikal bir değişikliğe giderek pembe saç rengine boyatmıştır. Bu saç renginin kullanımının ve bakımının oldukça zor olduğunu da söylemeliyiz.

4MA pastel pembe saç boyasını tercih edebilirsiniz. 2016 yılında pembe renginden tekrar sarı tonlarına dönen şarkıcı saçlarını bakır rengine boyatmıştır. O yıllarda oldukça popüler olan bu rengi çeşitli saç boyalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Palette Deluxe Yoğun Bakır 7.77 saç boyasını kullanarak bu saç rengini kolaylıkla elde edebilirsiniz. 2018 yılından itibaren şarkıcı saçlarında tekrar bal köpüğü sarısı rengine geri dönmüştür. Bu saç renginin şarkıcıya çok yakıştığını da söylemek gerekiyor.

Ece Seçkin Bal Köpüğü

Ece Seçkin Fotoğrafları

Ece Seçkin kimdir? Ece Seçkin aslen İstanbulludur. Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüyen Ece Seçkin’in bu kadar başarılı olmasını buna borçludur. Müzik sektöründe oldukça genç yaşta Altın Küre Ödülü sahibi olan Ece Seçkin 15 Ağustos 2018 tarihinde son single çalışması olan Dibine Kadar’ı çıkarmıştır. Güney Afrika’da sevgilisi Çağrı Terletmez’den oldukça ilginç bir şekilde evlilik teklifi alan Seçkin şu anda evlilik hazırlığında bulunuyor. Eylül 2018 tarihinde nişan töreni düzenleyeceklerini açıklayan çift 2019 yılında da dünya evine girecekler.

2018 yılına kadar aldığı birçok ödülle başarısını kanıtlayan Seçkin, şu ana kadar 5 albüm çalışması bulunuyor. Şarkıcının neredeyse hemen hemen her şarkısı Türkçe pop listelerinde birinci sıraya yerleşiyor. 2016 yılında Ozan Doğulu eşliğinde Baby Brown’la Wet isimli bir İngilizce şarkı seslendirmiştir. 2016 yılında Zamanım Yok albümünü çıkaran şarkıcı Adeyyo şarkısı ile trendlere girmiştir. Adeyyo klibinde Amazon kadınını canlandırmıştır. Klibin çekimlerinde 18 kamyon beyaz kum ve 16 dev palmiye kullanılmıştır. Klip Kilyos sahillerinde çekilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.