Moda Model

Düğün Makyajı Önerileri

Düğün Makyajı Önerileri

Gelin adayları Düğün Makyajı için genellikle abartılı modeller yerine sade modeller tercih ediyorlar. Bu anlamda aslında doğru bir tercih yapılıyor diyebiliriz. Çünkü gelinler aslında saflığı ve temizliği yani doğallığı simgeler. Bu duruma uygun olarak sade makyaj kullanılması doğru bir seçenek olarak karşımıza geliyor. Sadelikten kasıt tek bir yeri patlatmak olarak da değerlendirilebilir. Sadece dudakları sadece gözleri ya da sadece elmacık kemikleri ön plana çıkarmak kişinin yüz tipine göre değişir.

Düğün makyajı için parlaklık da önemli detaylardan biri olarak karşımıza gelir. Bu anlamda parlaklık aslında doğallıktan ziyade bir miktar göz kamaştırıcılık da katıyor. Bu prensibe göre Strobing işlemi uygulamak doğru bir seçenek olabilir. Strobing, kontür kullanmak yerine aydınlatıcı ile boyut kazandırma işlemidir. Bu da yüzün ışıltılı olmasını sağlayacak. Göz pınarları kısmında ise beyaz parlak görüntü bakışların daha enerjik ve dolu dolu olmasını sağlıyor.

Artık daaha minimalist bir makyaj tarzı benimseyerek daha sağlıklı ve parlak görünen ciltlere önem veren bir anlayış benimsendi. Doğallıktan yana bu trend düğün pistlerine de yansıdı tabi. Bu nedenle de sade makyajlar dikkatleri üzerine topladı. Öncelikle bu tarz bir makyaj için ten rengine uygun tonların belirlenmesi gerekir.

Düğün Makyajı Örnekleri

Oval yüz şekline sahipseniz bir kere şunu söylemeliyiz ki çok şanslısınız. Bu anlamda oval yüzü olan hanımların makyaj teknikleri konusunda daha şanslı olduklarını söylemek gerekir. Daha güzel gözükmesi için oval yüz tipleri olacak şekilde hileler bile uygulanmakta son dönemde.

Düğün için makyaj yapımı için öncelikle deneme yanılma yöntemlerini uygulamak gerekir. Yani kullanılması düşünülen makyajın daha önceden denenip karar verilmesi gerekir. Eğer istenen görüntü oluşmazsa fikrinizi değiştirebilir ya da nasıl bir görüntü istediğinize karar verebilirsiniz.

Parlaklık bu son dönemde çok moda. Bunu zaten belirttik. Strobing bu parlaklık için kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak bunu çok faza uygulamamak da fayda var. Ten makyajı için güneş koruyuculu ürünlerden kullanmak da sizin için faydalı olur. Allık kullanmak da yüze canlılık katma açısından kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.