Moda Model

Düğün Davetiye Örnekleri

31.07.2018
1.329
Düğün Davetiye Örnekleri

Düğünlerin vazgeçilmezleri arasında hiç şüphesiz ki ilk adım davetiye hazırlamaktır. Binlerce Düğün Davetiye Örnekleri bulunduğu için uygun ve doğru modeli bulmak bir hayli zordur. Düğün davetiyesi seçimi yaparken birçok detaya önem verilir. Seçilen davetiyenin öncelikle hem çiftlere hem de düğünün konseptine uygun olması gerekmektedir. Düğün davetiyeleri konuklara davetin nerede olacağı ve ne tür olacağı hakkında bilgiler verir. Düğünün hakkında küçük ipuçları verir.

Düğün Davetiye Örnekleri arasında birbirinden farklı çok fazla model bulunur. Düğün davetiyeleri çiftin zevkini yansıtan ortak seçim olmalıdır. Bu nedenle beyaz veya kır çiçekleri ile bezeli davetiyeler seçilir. Farklı modeller de vardır. Bunlara örnek olarak karikatürlü ve çizimli davetiyeler ya da kendisinden şekilli gelin damat figürlü modeller de bu sene çok fazla tercih ediliyor. Bahar tonlarının yer aldığı ve çiçek figürlerinin bulunduğu davetiyeler de gelin ve damat tarafından çok sık kullanılmaktadır.

Sünnet düğünlerinde ise davetiyeler evliliklere göre çok daha ayrı ve farklıdır. Burada daha canlı renkler ve renk cümbüşü olarak nitelendirilebilecek bir yoğunluk devreye girer. Geçtiğimiz yıllarda daha çok nazar boncuğu desenli arka tarafta da içeriği bulunan modellerden sonra sünnet çocuğunun fotoğrafıyla süslü modeller kullanılmaya başlandı. Aslında bu modeller hala sıklıkla tercih ediliyor.

Düğün davetiyesinin siparişi, tahmini davetli sayısı hesaplandıktan sonra düğünden en az 2 ay önce verilmelidir. Davetiye seçimi yapıldıktan sonra, seçilen davetiyenin hazırlanıp basılması 1 hafta gibi bir sürede yapılmaktadır.

Farklı Dügün Davetiye Modelleri

Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilmelidir?

Düğün davetiyesi seçimine çiftler birlikte karar vermelidir. Bunun dışında eğer sünnet düğünü mevzu bahis ise aileler çocuklarının zevklerini mutlaka göz önünde bulundurmalıdırlar. Evlilik düğünleri olduğu zaman davetiyelerin seçiminde önemli noktalar vardır. Bunun için ilk yapılacak işlerden biri konsepti belirlemektir. Davetiye konsepte uygun olmalıdır. Bu durumda yapılacak ilk iş nasıl bir düğün planlandığının belirlenmesidir. Buna bağlı olarak düğünün yapılacağı mevsim, gelecek davetlilerin nasıl olacağı gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Düğünün olduğu mevsime göre renk belirlemek doğru bir tercih olur. Örneğin düğün sonbaharda yapılacaksa sarı ve turuncu tonları tercih edilebilir ya da düğün baharda olacaksa yeşil ve mavi tonları daha uygun olacaktır. Kış aylarında beyaz ağırlıklı modeller yaz ise pembe ya da kırmızı tonlarında modeller tercih edildiğinde uygun olur.

Davetiye hazırlığı sırasında zarf seçimi de önemlidir. Her zaman beyaz zarflara yer verilmemelidir. Hatta davetiye ve zarf farklı renklerde ya da zıt renklerde seçilirse daha dikkat çekici olacaktır. Herhangi bir aksama veya sorunla karşılaşmamak için davetiye modeline karar verilerek düğünden çok önce siparişin verilmesi gerekir. Seçilecek olan davetiye, mutluluğun bir simgesi olduğu için davetiye seçiminde aceleci davranmamak gerekmektedir.

Farklı Düğün Davetiye Örnekleri

Bu seneden itibaren değişik model arayışında olan çiftler daha çok organik ipler ile süslü modelleri tercih ediyor. Mizahi yönden güçlü olmasını istenen modeller son zamanlarda farklı modeller arasında yer alıyor. Bunlar daha çok karikatür ve çöp adam gibi küçük detaylar ile süslenerek farklı bir hava yaratılabilir. Daha romantik bir davetiye düşünülüyorsa da olmazsa olmazlardan kalp figürü mutlaka yer almalıdır. Ya da evliliği simgeleyen hayvanlardan olan kuşlar ile davetiyenin kapağında süslemeler yer alabilir. Bunu desteklemek adına ise çiçeklerle motifler yapılabilir.

Gelinlik ve damatlık kesiminin uygulandığı davetiyeler de son dönemin trendleri arasında yer alır. Kış ayında, görkemli bir otelde, şık bir düğün yapacaksan, renkli, coşkulu bahar temalı bir davetiye davetlilere yanlış ipuçları verir. Böyle bir durumda daha ağır ve sade bir davetiye seçilmelidir. Kalın dokulu bir kağıt üzerine isimlerin altın varaklı olarak yazıldığı bir model bu otel daveti örneği için gayet şık bir tercih olacaktır.

Davetiye metni ise daha çok kısa ve net olmalıdır. Gerekli bilgilerin tamamı yer almalıdır. Cevap dönülmesi gerektiği zamanlarda bunun mutlaka belirtilmesi gerekir. Düğün davetiyesinde şıklığı yakalamak adına davetiyede kaligrafi kullanmak çok önemlidir. Davetiyeleri aceleye getirmemek ve uygun zamanı ayırmak gerekir. Farklı modeller için öncelikle zevklerin belirlenip konsepte de karar verilmesi lazımdır. Davetiyeler düğünlerin habercisi ve en şık detayıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.