Moda Model

Düğün Davetiye Modelleri

Düğün Davetiye Modelleri

Düğünler ve düğün organizasyonları gibi durumlarda davetiyeler sıklıkla kullanılır. Bir yere çağrı ve birçok organizasyon için kullanılan davetiyeler en çok düğün, nişan, mezuniyet ve bu gibi törenlere davetli çağırmak için kullanılıyor. Bunların genellikle sayısı da modelleri de konsepte göre belirlenebilir. Farklı tasarımlara yer verilebilen Düğün Davetiye Modelleri farklı konseptlere göre isteğe göre tasarlanabiliyor. Bu şekilde davet edilen organizasyon hakkında da bilgi verir. Bu nedenle de konsepte göre uygun davetiye seçmek gerekir.

Düğün Davetiye Modelleri hemen hemen her düğün için kullanılır. Her düğünde çok fazla şekilde bastırılıp dağıtılır. Bu nedenle kullanımı çoktur ve yaygındır. Düğün davetiyesinde farklı ve gereksiz hiçbir gereksiz bilgiye yer verilmemelidir. Bu nedenle genellikle sade ve şık tasarımların yer aldığı ve tarih ile asıl bilinmesi gereken bilgilerin uygun büyüklükte ve uygun yazı tipinde olması gerekir.

Düğün davetiyesinin siparişi, tahmini davetli sayısı hesaplandıktan sonra düğünden en az 2 ay önce verilmelidir. Davetiye seçimi yapıldıktan sonra, seçilen davetiyenin hazırlanıp basılması 1 hafta gibi bir sürede yapılmaktadır. Bunun dışında eğer sünnet düğünü mevzu bahis ise aileler çocuklarının zevklerini mutlaka göz önünde bulundurmalıdırlar. Evlilik düğünleri olduğu zaman davetiyelerin seçiminde önemli noktalar vardır. Konsept en önemli noktaların başında gelir ve bunun devamında ise geri dönüş isteniyorsa bu mutlaka belirtilmelidir.

Düğün Davetiyesi Seçimlerinde Farklı Modeller

Düğünün olduğu mevsime göre renk belirlemek doğru bir tercih olur. Örneğin düğün sonbaharda yapılacaksa sarı ve turuncu tonları tercih edilebilir ya da düğün baharda olacaksa yeşil ve mavi tonları daha uygun olacaktır. Kış aylarında beyaz ağırlıklı modeller yaz ise pembe ya da kırmızı tonlarında modeller tercih edildiğinde uygun olur.

Farklı bir seçim için mizah yönden güçlü olmasını istenen modeller son zamanlarda farklı modeller arasında yer alıyor. Bunlar da daha çok karikatür ve çöp adam gibi küçük detaylar ile süslenerek farklı bir hava yaratılabilir. Daha romantik bir davetiye düşünülüyorsa da olmazsa olmazlardan kalp figürü mutlaka yer almalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.