Moda Model

Dr. Martens Ayakkabı Modelleri

12.02.2019
588
Dr. Martens Ayakkabı Modelleri

Dr. Martens Ayakkabı modellerinde birçok çeşitte ve türde model bulmak mümkündür. Son zamanlarda farklı modellerin yer aldığı ve çokça dikkat çeken 2019 kreasyonu hanımları büyülemeye yönelik ürüneri içeriyor. Botları ile dikkatleri toplayan Dr. Martens, hanımların kombinlerini tamamlamak için harika modellerden oluşuyor. Farklı ve birbirinden şık modelleri ile sokak modasına da günlük giyime de davetlere de uygun modelleri bulmak mümkündür. Şıklığı yakalamak için Dr. Martens Ayakkabı modellerine göz atmayı ihmal etmeyin.

Dr. Martens Ayakkabı ları için geçmişe bakıldığında bu ismin nereden geldiğine dair bir takım söylentiler ve bilgiler bulunuyor. Aslında aynı zamanda merak konusu olan bir durum. Almanya’nın Münih kentinde Dr. Martens bir garaj dolusu icat içinde hava yastıklı bir taban yaratmıştı. Bu arada Northampton İngiltere’de yılların tecrübesine sahip Griggs Ailesi kaliteli ayakkabılar üretmekle tanınmıştı. İki grup gazete ilanı ile bir araya geldi. Risk alan ve yaratıcılıkla birbirine destek olan taraflar önce kullanımı rahat, dayanıklı ve klasiğe yakın çizgide ürünler yarattılar. İşte 1460 bu şekilde ortaya çıktı. Önceleri aktif olarak çalışan kesimin (Postacı, fabrika işçileri, sendika üyeleri) aldığı bir marka olan Dr. Martens kısa zamanda kendini özgürce ifade etmek isteyen kitlelere ulaştı.

1960’ların başında Londra’nın doğusunda başlayan akım, önce İngiltere’nin tamamına daha sonra da dünyaya yayıldı. Marka 1970’lerde artık daha aykırı grupların  idolüydü. Artık günümüzde herkesin kullanabileceği modeller bulunuyor.

Ayakkabı Modası 2019 Dr. Martens

Farklı modellerin yer alması ile beraber ayakkabılarda farklı tarzda birçok ürün beraberinde geldi. Bu sezonda dikkatleri cool görünümlü bootie modelleri çekiyor. Farklı tarz ve havadaki bu modeller özellikle genç kızların beğenisini kısa sürede topladı ve çok fazla tercih edilmesine neden oldu. Kış sezonu bitmeye yakınlarken, bootie modelleri de son sezon etkisini üzerinde gösteriyor. Bu da fiyatlarında bir düşüşün olduğu anlamına geliyor. Yakın zamanda internet üzerinden beğendiğiniz kışlık Dr. Martens ayakkabılarını incelemenizde fayda var. Alabileceğiniz fiyatta ise bunu kaçırmamanız gerektiğinin bilincine varmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.