Moda Model

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Tavsiyeler

30.10.2017
569
Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Tavsiyeler

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Tavsiyeler

Parlayan, gür, hafif bir rüzgarda dans eden ve güzel kokan saçlarınızın olduğunu hayal edin. Bir de yağlı, seyrek, yıpranmış ve kötü kokan saçlarınız olduğunu düşünün. Ne kadar şık bile olsanız bütün çekiciliğiniz bir anda sıfırlanır. İşte bu yüzden kozmetik ve kuaför sektörü biz kadınlar için hep önde gelir. Saç rengimiz, saç şeklimiz bizi yansıtır. En ufak bir değişiklik bile daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir…

Saçınızı ne olur süpürge etmeyin. Sahip olduğumuz bu güzelliğin kıymetini alarm vermeden önce bilmezsek telafisi de zor olabilir. Basit ve etkili rutin bakımlar yaparak kendinize hak ettiğiniz değeri verin. İşte size dolgun ve canlı saçlar için bakım sırlarımız:

Beden sağlığımıza dikkat ettiğimiz gibi, şampuan kalitesi de önemli. Sülfat, silikon, paraben v.s içermeyen maksimum doğal ve bitkisel ürünleri tercih edin. Saçımıza bakım yapıyoruz diye kat kat kremler, maskeler sürmek saçın ağırlaşmasına neden olduğu için sık sık saçlarınızı kestirerek daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. İşlem görmüş, yıpranmış saçlarınızı ekstra kremlerle yumuşatmak, bindiğiniz dalı kesmek anlamına gelebilir. Yani daha fazla kırılmasına sebep olabilirsiniz. Zira her şeyin fazlası zarar! Gerçekten ihtiyacınıza cevap verecek ürünlerle yola çıkın, her ürün her saça uygun değildir.

Daha bitmedi; saç tarağınız, nasıl taradığınız, ıslak veya kuru iken yapılan müdahaleler. Yumuşak dişli bir tarak ile saç uçlarından diplere doğru hafifçe tarayabilirsiniz. Ayrıca eşit miktarda karbonat ve mısır nişastasını saç derinize uygulayıp tararsanız, fazla yağın ve kirin temizlendiğini göreceksiniz. Duş yaparken son durulama suyunuza sirke ekleyebilirsiniz.

Ek Doğal Yöntemler

1- Çörek Otu Yağı: Çörek otunun bir tek ölüme çaresi yoktur sözünü belki duymuşsunuzdur. Hakikaten devası şifası boldur. Bu mucizevi yağın içindeki bileşenler ile saçınızı gürleştirip, beyazlarınız varsa rengini de koyulaştırabilirsiniz.
2- Susam Yağı: Susam yağı diğer bileşenleri bağlayıcı ve etki arttırıcı bir özelliğe sahiptir. İçindeki mineraller ile daha çok onarıcı bir özelliği vardır.
3- Zeytin Yağı: Saçlarınızı besler ve canlı görünmesini sağlar.
4- Tatlı Badem Yağı: Yoğun E vitamini ile hücreleri canlandırır ve saç dökülmesini önler.
5- Argan Yağı: Sezonun modasıdır kendisi. Saçı nemlendirir, uzamasını sağlar ve yine pek çok olumlu etkiye sahiptir.

Buraya kadar hepimizin bildiği şeylerden bahsettik.

Peki sır bunun neresinde?

Tam da bundan sonrasında! Mesela yılan yağını duydunuz mu hiç? Evet, kulağa ilginç gelse de bu yağı da saç derimize sürmeliyiz. Sebebi ise aşağıda…


6- Yılan Yağı: Kepek ve dökülmeyle ilgili bir sorununuz varsa eski Mısır’dan beri kullanılan bu yağı tavsiye edebiliriz. Doğru bileşenler doğru müdahaleler ile etkisini arttırılabilirsiniz. Sıraladığımız bütün yağları bir yemek kaşığı ölçü ile seçip koyu ve cam bir kasede harmanlayın. İsterseniz bal da ekleyebilirsiniz. Masaj yaparak uygulayabilirsiniz. En az 30 dk. en fazla 3-4 saat kadar bekletin.

Eğer etkiyi arttırmak istiyorsanız bir kaç medikal ürün daha var sırada.

1- Bepanthen Ampül
2- Bemiks Ampül
3- Evin Ampül

Bu ürünleri de kolayca eczaneden temin edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.